Přeskočit na hlavní obsah

GDrive

Začíná se spekulovat o tom, že společnost Google nabídne svým uživatelům novou službu. Ta bude spočívat v ukládání svých dat na jejich serveru. Zkrátka místo ukládání souborů do fyzického harddisku ve svém počítači, bychom posílali soubory na disk vzdálený. Zatím se o této službě provozované Googlem hovoří jako o Gdrive. Obrovskou výhodou tohoto systému je možnost mít přístup k datům odkudkoliv, kde má uživatel přístup k celosvětové síti. Otázkou je, jak veliký prostor by se uživatelům měl dát. Zatím to vypadá, že by mohl být veliký v řádu desítek, možná stovek GB. V případě příplatku by se jistě dokázal výrazně navýšit. Již v současné době nabízí Google poměrně velkorysý prostor v rámci gmailu či Picassa.
Největší možnou nevýhodou je nebezpečí zneužití dat. Toho se většina uživatelů bojí a bude se jistě zdráhat posílat své „intimní“ dokumenty kdovíkam. Zvláště v dnešní době, kdy se za podrobné databáze o uživatelích platí zlatem. Takováto data jsou využitelná především v marketingu, kde není nic efektivnějšího, než detailní znalost konkrétního uživatele a následné zacílení komunikace právě na jeho osobu.
Jen budoucnost ukáže, zda tento systém prorazí. Doteď se o takovéto službě pouze mluvilo a odborníci i běžní uživatelé pouze čekali, kdo to zkusí jako první. Vzhledem k tomu, že se do toho pustil nikdo menší, nežli Google, procento úspěšnosti projektu se řádně navýšilo.
(Filip Engel)
Zdroj: Zdroj:http://technet.idnes.cz/dejte-si-k-nam-vsechna-svoje-data-google-chysta-uloziste-dat-on-line-1fe-/sw_internet.asp?c=A071127_140129_sw_internet_pka

Komentáře

  1. Doporučuji Humyo.cz pro zálohování dat a synchronizaci s PC. Nabízí daleko více, jak je tomu u běžných on​-line záložen souborů. Do 2.5.2009 má nabídku 20 giga místa a používání PC klienta pro zálohy a synchronizaci.

    Po datu 2.5.2009 bude v nabídce 5 giga pro media a 5 giga pro běžné soubory. Takže doporučuji registraci v dubnu 2009.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.