Přeskočit na hlavní obsah

Počet domácností s internetem v EU roste

V Evropské unii roste počet domácností, které mají přístup na internet. V prvním čtvrtletí roku bylo v 27 zemích unie k celosvětové síti připojeno 54 procent domácností, zatímco před rokem to bylo 49 procent. Česká republika však v tomto ohledu za zbytkem unie zaostává. Přístup na internet v ní mělo jen 35 procent domácností. Vyplývá to z nejnovější statistiky Evropského statistického úřadu (Eurostat).
Hůře než Česko na tom v tomto ohledu byly jen tři další země EU - Bulharsko (19 procent), Řecko (25) a Rumunsko (22). Proti srovnatelnému období v loňském roce si Česko nicméně polepšilo o šest procentních bodů.
Velmi výrazný meziroční nárůst pak hlásí Slovensko. Zatímco v prvním čtvrtletí loňského roku tam na síť bylo připojeno jen 27 procent domácností, tak letos to už bylo 46 procent. Vůbec nejlépe jsou na tom pak v Nizozemsku (83 procent).
Evropští statistici také poznamenali, že se v EU výrazně rozšiřuje širokopásmové připojení k internetu. Loni jím bylo vybaveno 30 procent domácností, zatímco letos to už je 42 procent.
V případě České republiky tento typ připojení narostl ze 17 procent na 28, na Slovensku z 11 na 27 procent. Nejlépe jsou na tom opět Nizozemci (74 procent), zatímco nejméně domácností s širokopásmovým připojením k internetu v prvním čtvrtletí letošního roku bylo v Řecku - sedm procent.
(Tomáš Bittermann)
Zdroj: http://mam.ihned.cz/c4-10000115-22546880-101000_d-pocet-domacnosti-s-internetem-v-eu-roste

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.