úterý 23. prosince 2008

Social bookmarking

e to spôsob, akým dávame do povedomia nejakú stránku, obrázok, fotku tak, že ju pošleme priateľom, rodine, známym aj neznámym a oni si ju po zhliadnutí môžu uložiť, alebo ju pošlú ďalej.
V užšom slova zmysle ide o zdieľanie a dopĺňanie záložiek na internetových serveroch a možnosť doplniť k nim rôzne popisy a tagy. Je to nástroj, ktorý nám určite pomôže pri propagácií našej stránky.
Na úvodnej stránke sa zobrazia hypertextové odkazy, ktoré doplnili ľudia zaujímajúci sa o danú problematiku. Každý odkaz má titulok, popis a tag, ktorý vytvára kategórie, v ktorých sú odkazy. Po zaregistrovaní sa do tejto služby už každý užívateľ môže pridávať záložky, ktoré sa objavia na úvodnej stránke a majú k nim prístup všetci zaregistrovaní.
DELICIOUS je služba, ktorá je v súčasnosti najobľúbenejšou tohto druhu.
Návodov ako si vytvoriť vlastný bookmark na vašej stránke je mnoho. Na stránkach www.socialmarker.com je možné stiahnuť si túto službu zdarma.
So social bookmarkingom sa v súčasnosti stretneme aj na stránke facebook.com, kde najnovšia novinka pred prezidentskými voľbami na Slovensku je to, že si môžete pridať súčasného prezidenta Ivana Gašparoviča ako priateľa, či byť v skupine ľudí podporujúcej Ivetu Radičovú. Podobne to funguje aj v zahraničí, kde napríklad nájdete a takýmto spôsobom môžete podporiť aj Baracka Obamu.

(Veronika Chudovská)
Zdroj:

Share/Save/BookmarkŽádné komentáře:

Okomentovat