Přeskočit na hlavní obsah

Google zruší niektoré zo svojich služieb

Spoločnosť Google oznámila, že končí s podporou a vývojom niektorých zo svojich služieb. Dôvodom má byť ich stagnujúca obľuba medzi užívateľmi. Po preriedení tak z porfólia vypadnú napríklad služby Google Video, Google Notebook, Jaiku a Dodgeball.



Jednou zo služieb, ktoré sa už v budúcnosti nebudú nachádzať v porfóliu spoločnosti Google je aj Jaiku.
Prvou službou, nad ktorou sa začalo zmrákať už v minulosti bol Google Video. Po odkúpení lídra na trhu, videoportálu YouTube, sa začala spoločnosť Google dištancovať aj od svojej obdobnej služby Google Video. Všetky videá, ktoré užívatelia umiestnili na web, spoločnosť naďalej ponechá. Ďalšie videá už však nebude možné pridávať.
Ďalším obetným baránkom sa stala služba Google Notebook, vďaka ktorej si mohli užívatelia umiestňovať na web rôzne poznámky a mať ich tak kdekoľvek so sebou. Pre všetkých súčasných používateľov však zostane služba naďalej dostupná, ukončí sa len jej vývoj a podpora. Nahradiť by ju mohli čiastočne niektoré zo základných funkcií v iných produktoch ako napríklad Úlohy v službe Gmail.
Lavína zasiahla aj mikroblogovaciu službu Jaiku, ktorej ďalšia existencia a vývoj budú závislé na činnosti dobrovoľníkov, nakoľko tím zamestnancov Google už do jej ďalšieho vývoja a podpory zasahovať nebude. Najväčšou konkurenciou pre Jaiku bola už od počiatku služba Twitter.
Služba Dodgeball, ktorá sa stala súčasťou impéria Google v roku 2005 ukončí svoju činnosť o niekoľko mesiacov. Pôvodne mal Dodgeball slúžiť ako lokalizačná služba, pomocou ktorej mohli užívatelia informovať svojich priateľov o mieste, kde sa práve nachádzajú. Veľkú časť z funkcií Dodgeball prebrala v súčasnosti mikroblogovacia služba Twitter.
V prípade, ak bude spoločnosť Google v budúcnosti opätovne uťahovať opasky, na rad môžu prísť aj služby Knol a Grand Central, ktorých činnosť tiež nemožno označiť ako mimoriadne úspešnú.

(Marek Tobiáš)


Zdroj: www.pravda.sk


Share/Save/Bookmark







Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén