Přeskočit na hlavní obsah

Googlu konkurují sociální sítě, které však nevydělávají

(Podle Googlu jsou jejich největším konkurentem sociální sítě, především Facebook)

Google se nebojí Yahoo! Ani nového Live Search od Microsoftu. Jako největšího konkurenta spatřuje Facebook, MySpace a Twitter.
Internetové vyhledávání se podle Googlu potýka s problémy. Problémy se týkají hlavně dosažení přesných odpovědí, které uživatelé chtějí. Google a jeho inženýři se stále snaží upravovat vyhledávací algoritmus a tím zlepšovat požadavky uživatelů na výsledky hledání. A i proto se Google bojí síly sociálních sítí, zejména Facebooku. Facebook totiž působí jako oddělená síť, do které Google za pomoci svých robotů nemůže nahlížet. Síť obsahuje velké množství osobních dat uživatelů a tím tak představuje cenné informace. A proto Facebook a jiná sociální media mohou nabídnout uživatelům to, co Google bohužel nemůže.
Jednomu z největších fenoménů všech dob se nicméně pokouší konkurovat několik dalších firem se svými vyhledávači. Jsou jimi například Yahoo!, ale nepředpokládá se, že by tyto sítě měly nějak ohrozit Google.
Nicméně i Yahoo! pocítilo sílu a potenciál sociálních sítí, a proto se hodlá v této oblasti angažovat a to tím způsobem, že vedení firmy oznámilo, že má zájem koupit některou ze zavedených služeb. Nikdo však zatím přesně neprozradil, na jaké služby mají spadeno a kolik peněz na to mají vyhrazeno.
Je tu však jedno velké plus pro Google. Z hlediska výše příjmů se prozatím nemusí příliš obávat, jelikož sociální sítě spojuje jeden poměrně zásadní problém – nevědí, jak svůj potenciál plně finančně zúročit.
Vize pro finanční růst má i zakladatel a současný výkonný šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Sociální sítě nabízejí široké marketingové možnosti pro inzerenty, mohou totiž přesně cílit své aktivity podle údajů. To však naráží na dva relativně silné odpory. Inzerenti jednak často nechtějí být spojováni s amatérským a nahodilým obsahem, na což narazil například i server YouTube při pokusu cílit kontextovou reklamu na základě video obsahu, a druhak se takovéto postupy setkávají s nevolí uživatelů. I přes určité tápání v hledání obchodní strategie je Facebook silná společnost. Příjmy ve výši 500 milionů dolarů, hodnota akcií firmy se pak pohybuje okolo 6,5 miliardy dolarů a dokonce chce do této firmy vstoupit ruský investor DST s 200 miliony dolarů pro další rozvoj.

(Tomáš Löbl)
Zdroj:
http://www.zive.cz/Clanky/Googlu-konkuruji-socialni-site-ktere-vsak-nevydelavaji/sc-3-a-147193/default.aspx

Share/Save/Bookmark



Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.