Přeskočit na hlavní obsah

3M Visual Attention Service

3M je nadnárodní společnost, jejíž divize vzájemně spolupracují na vývoji, výrobě a marketingové podpoře všech produktů. I když působí v celé řadě oblastí, soustředí se především na výrobky pro kancelář, elektro, telekomunikace, grafiku, ale také na výrobky ve zdravotnictví nebo produkty pro automobilový průmysl.
Nedávno ale spustila beta verzi projektu, který si jistě najde uplatnění v marketingu, a to nejen internetovém, ale také klasickém. Společnost 3M vyvinula novou online službu Visual Attention Service (VAS), která vyhodnocuje dopad a úspěšnost reklamního projektu a může se stát kvalitní pomůckou při tvorbě reklamních projektů. Pro reklamní a marketingové agentury tato technologie představuje výborný nástroj, prostřednictvím kterého mohou designéři reklamních kampaní analyzovat navrhované vizuální prvky. VAS jim pak pomůže zjistit, které návrhy více a které méně upoutají pozornost lidského oka.
Podle informací software prošel už rozsáhlým testováním a může se také opřít o třicetiletý akademický výzkum. Doplňuje tak metody jako oční kamery nebo focus group. VAS by měl tak do rozhodování o návrzích přinést dostatečně objektivní informace a určit, jaké vizuální prvky jsou v reklamě účinné.
Prostřednictvím uživatelského rozhraní je možné nahrát fotografie či koncepty nebo grafiku reklamních návrhů a přímo online otestovat vhodné umístění, barevné provedení, celkový koncept a podobně. VAS materiál rychle zanalyzuje a odhadne, na které vizuální prvky se lidé spíše zaměří a kterých si naopak téměř nepovšimnou. Tato nestranná zpětná vazba pomáhá stimulovat správné rozhodování a dosáhnout stanovených cílů.
VAS umožní předpovědět účinnost prvků jak na statických obrázcích tak také na videích (v beta verzi jsou implementovány zdá se pouze obrázky).
Na přiložených obrázcích jsem nechal systémem otestovat náhodnou fotku a homepage webové stránky. Pro zvýšení přesnosti predikce je možné označit, která část obrázku je text a která představuje hlavičku (využil jsem tuto možnost u webové stránky). Teplotní mapa názorně ukazuje, kam se během prvních sekund bude publikum koukat. Červená barva ukazuje vyšší intenzitu, naopak modrá intenzitu nižší. Na druhém obrázku jsou znázorněny oblasti, které nám mají nastínit, jakým místům obrázku se bude publikum věnovat. Drobná čísla představují pravděpodobné pořadí, ve kterém bude subjekt oblasti sledovat.
Tato technologie má jistě budoucnost a znatelně rozšiřuje možnosti při tvorbě visuálních reklamních kampaní.




 Oblasti na webové stránce









(Václav Havránek)

Zdroje:
http://www.m-journal.cz/cs/aktuality/vas-od-3m-dovede-predpovedet-vizualni-dopad-reklamnich-projektu__s288x5871.html
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/digitaloutofhome/VisualAttentionService/
http://vas.3m.com/




Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Google Ads představuje nové funkce pro Performance Max kampaně

Performance Max kampaně jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. Ve své podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam; vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely; akvizici i remarketing. Jednoduše řečeno, mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. Není proto žádným tajemstvím, že společnost Google se snaží své inzerenty pobízet směrem právě těchto Performance Max kampaní. Dokonce od 3. čtvrtletí 2022 by právě tento typ kampaní měl úplně nahradit chytré kampaně v Nákupech a také kampaně místní. Vzhledem k těmto okolnostem a faktu, že se kampaně Performance Max stávají jakýmsi novým standardem v PPC sféře, se společnost Google rozhodla přidat nové funkce, které by měly svým inzerentům ještě zefektivnit jejich snažení. 

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!