úterý 19. října 2010

AdWords Online Univerzita

Než začneme s našimi kampaněmi, našla jsem zajímavý a užitečný nástroj, který by nám všem mohl pomoci se zorientovat v našich budoucích AdWords účtech. Tedy proškolit se v bezplatné AdWords Online Univerzitě, abychom na nic nezapomněli a nic nezanedbali. Online Univerzita velmi srozumitelně poskytuje informace jak začátečníkům, tak pokročilým a je rozdělená do pěti částí. Po rozkliknutí jednotlivých odkazů v každé části, se zobrazí jejich popis a ještě odkaz s ilustračním komentovaným videem. Online Univerzitu můžete projít celou, pokud si po zhlédnutí prvního videa založíte svůj AdWords účet. A ještě jedna skvělá zpráva, celá online univerzita je zdarma.

Zde vidíte základní přehled všech kurzů:
 


První část nazvaná Začínáme, Vám poskytne základní praktické informace jako je založení Vašeho účtu, nastavení kampaně, podrobné seznámení s účtem a základními pojmy. Poslední bod první části je velmi užitečný a poskytuje radu pro případ, že se reklama nezobrazuje. Po zhlédnutí prvního odkazu Vytvoření účtu AdWords si musíte svůj účet založit, abyste mohli v Online Univerzitě pokračovat.
Další část Zlepšete výkon Vašeho účtu Vás naučí pracovat s Kartou Možnosti, která Vám poskytne rady pro optimalizaci účtu. Další nástroj Vám poskytne tipy, jak optimalizovat webové stránky a ty nejdůležitější části Vašeho účtu.
Pokračujeme s částí Kontrolujte náklady, která je obzvláště důležitá, abychom zbytečně neplýtvali s penězi. V této části získáme užitečné tipy, abychom maximalizovali návratnost vložených investic prostřednictvím nástroje pro optimalizaci konverzí, tedy pro získání co největších konverzí za co nejnižší cenu.
Navazuje část Analyzujte výkon svého účtu. Tato část Vás naučí pracovat s nástrojem Google Analytics. Ukáže Vám, jak si založit nový účet a propojit jej s účtem na AdWords. Propojení účtů umožní sledovat návštěvnost účtů a konverze. Dále se dozvíte, jak si správně nastavit účet pro sledování návratnosti investic.
Poslední část Získejte nové zákazníky, je věnována Reklamní síti Google a jak zacílit na různé zákazníky.
Doufám, že se Vám bude AdWords Online Univerzita líbit a kurzy Vás zdokonalí ve Vaší práci.   

(Pavlína Horáková)

Zdroje:
http://google-cz.blogspot.com/search?updated-max=2010-09-28T12:39:00%2B02:00&max-results=7
http://adwords.google.com/support/aw/bin/static.py?hl=cs&page=webinars.cs&ctx=go&hl=cs&utm_source=awo&utm_campaign=czsk-cs-czskteam_awocongoing&utm_medium=blog

Share/Save/Bookmark

Žádné komentáře:

Okomentovat