Přeskočit na hlavní obsah

AdWords Online Univerzita

Než začneme s našimi kampaněmi, našla jsem zajímavý a užitečný nástroj, který by nám všem mohl pomoci se zorientovat v našich budoucích AdWords účtech. Tedy proškolit se v bezplatné AdWords Online Univerzitě, abychom na nic nezapomněli a nic nezanedbali. Online Univerzita velmi srozumitelně poskytuje informace jak začátečníkům, tak pokročilým a je rozdělená do pěti částí. Po rozkliknutí jednotlivých odkazů v každé části, se zobrazí jejich popis a ještě odkaz s ilustračním komentovaným videem. Online Univerzitu můžete projít celou, pokud si po zhlédnutí prvního videa založíte svůj AdWords účet. A ještě jedna skvělá zpráva, celá online univerzita je zdarma.

Zde vidíte základní přehled všech kurzů:
 


První část nazvaná Začínáme, Vám poskytne základní praktické informace jako je založení Vašeho účtu, nastavení kampaně, podrobné seznámení s účtem a základními pojmy. Poslední bod první části je velmi užitečný a poskytuje radu pro případ, že se reklama nezobrazuje. Po zhlédnutí prvního odkazu Vytvoření účtu AdWords si musíte svůj účet založit, abyste mohli v Online Univerzitě pokračovat.
Další část Zlepšete výkon Vašeho účtu Vás naučí pracovat s Kartou Možnosti, která Vám poskytne rady pro optimalizaci účtu. Další nástroj Vám poskytne tipy, jak optimalizovat webové stránky a ty nejdůležitější části Vašeho účtu.
Pokračujeme s částí Kontrolujte náklady, která je obzvláště důležitá, abychom zbytečně neplýtvali s penězi. V této části získáme užitečné tipy, abychom maximalizovali návratnost vložených investic prostřednictvím nástroje pro optimalizaci konverzí, tedy pro získání co největších konverzí za co nejnižší cenu.
Navazuje část Analyzujte výkon svého účtu. Tato část Vás naučí pracovat s nástrojem Google Analytics. Ukáže Vám, jak si založit nový účet a propojit jej s účtem na AdWords. Propojení účtů umožní sledovat návštěvnost účtů a konverze. Dále se dozvíte, jak si správně nastavit účet pro sledování návratnosti investic.
Poslední část Získejte nové zákazníky, je věnována Reklamní síti Google a jak zacílit na různé zákazníky.
Doufám, že se Vám bude AdWords Online Univerzita líbit a kurzy Vás zdokonalí ve Vaší práci.   

(Pavlína Horáková)

Zdroje:
http://google-cz.blogspot.com/search?updated-max=2010-09-28T12:39:00%2B02:00&max-results=7
http://adwords.google.com/support/aw/bin/static.py?hl=cs&page=webinars.cs&ctx=go&hl=cs&utm_source=awo&utm_campaign=czsk-cs-czskteam_awocongoing&utm_medium=blog

Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén