Přeskočit na hlavní obsah

Budoucnost internetového marketingu – Web 2.0 Summit 2010

V San Franciscu proběhl každoroční summit Web 2.0, na kterém se pravidelně oznamují zajímavosti a novinky ze světa internetu. Pro marketing na internetu a jeho budoucnost bylo zajímavé vystoupení analytičky investiční banky Morgan Stanley – Mary Meeker, který bývá také nazývána jako „Queen of the net.“ Mary Meeker totiž předpovídá obrovský boom internetové reklamy a to ve výši až 50 miliard dolarů, což při současném kurzu odpovídá přibližně 900 miliardám korun. Velký potenciál vidí analytička především v oblasti mobilní reklamy, která by mohla v budoucnu představovat pro společnosti nástroj, jak dosáhnout rychlejšího růst podílu na trhu než tradiční internetová reklama.

V přednášce bylo uvedeno hned několik zajímavých trendů a odhadů, které jen potvrzují rostoucí potenciál internetové a mobilní reklamy. Pro internet mluví velice zajímavá statistika: lidé zde tráví 28% volného času, v současné době je však podíl internetové reklamy na celkovou reklamu jen 13%. Mobilní reklamě zase přispívá rapidní nárůst prodeje smartphonů. V roce 2012 se odhaduje, že prodej těchto telefonů překoná prodeje počítačů. Výhoda mobilních telefonů podle Meeker spočívá v především v urychlení celé komunikace, lidé totiž mají telefon u sebe prakticky pořád.

Zdá se, že internetový marketing má před sebou opravdu skvělou budoucnost. Přesto v souvislosti s konferencí Web 2.0 nemůžeme zapomenout i na další velmi zajímavé věci, které byly představeny:
  • Facebook nabízí novou komunikační službu, která připomíná email (doména @facebook.com), ale je možné jej propojit se všemi komunikačními zařízeními (například mobilními telefony) a navíc je možné zprávy třídit na základě důležitosti (že by se schylovalo ke konci spamů?).
  • Google představil novou verzi systému Android, který udělá z mobilního telefonu peněženku – systém je do jisté míry podobný tomu, co dnes nabízí open card (oproti ní by však měl mít mnohem větší využití).

(Jan Kolín)

Zdroje:
http://www.businessweek.com/technology/content/nov2010/tc20101116_062591.htm
http://digiweb.ihned.cz/c1-48206380-mobil-misto-opencard-a-miliardy-v-online-reklame



Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.