Přeskočit na hlavní obsah

Rok 2010 byl pro Sklik rokem významných inovací

Rok 2010 byl rokem velkých změn u reklamního PPC systému Sklik. Vše začalo 1. února, kdy bylo spuštěno úplné nové administrační prostředí, které je více moderní a podobnější systému AdWords. Kromě úplně nového vzhledu přišel systém i s řadou vylepšení. Například kontextové cílení, nástroj na návrh klíčových slov, statistické reporty, rovnoměrné střídání inzerátů, optimalizace denního rozpočtu a další drobnosti. Od dubna se rozšířila další skupina webů, zapojených do obsahové sítě systému Sklik. Dalším přírůstkem do této sítě se stalo Sauto.cz, které spadá pod Seznam.cz. Tento krok umožňuje vstup na trh i firmám z oblasti auto moto. V průběhu července Sklik otevřel možnost registrace jakýchkoliv webových stránek do jeho partnerské sítě. Kdokoliv, kdo vlastní webové stránky, tak může zobrazovat inzeráty Skliku. Z každého prokliku obdrží určitou část ceny za toto kliknutí jako odměnu za poskytnutí reklamního prostoru.

Významná novinka pak nastala koncem července. Inzeráty Skliku zobrazené nad výsledky vyhledávání na Seznamu nově zobrazují screenshot stránky, na kterou inzerát směřuje. Od konce srpna je možné využívat i regionálního cílení nebo rozšíření inzerátů o adresu firmy. Nové možnosti nastavení kampaní v Skliku umožňují inzerentům zacílit region, ve kterém se nachází jejich zákazníci, a rozšířit inzerát o adresu, mapu a logo a odkaz na Firmy.cz.

Od listopadu lze v Skliku nově vypnout zobrazování inzerátů ve vyhledávací síti a je možné zobrazovat inzeráty pouze v obsahové síti. Další inovací je nastavování časového intervalu, kdy se mají inzeráty zobrazovat. Lze nastavovat pro každý den v týdnu zvlášť. S tím přišla i další daleko důležitější funkce, kterou je procentuální úprava maximálních cen za proklik (u sestav a klíčových slov) v uvedeném časovém období. Z řad užitečných inovací připravil Sklik možnost založení kampaně jen na jedné stránce, což by mělo urychlit i zpřehlednit vytváření kampaní a úplné přepracování nápovědy.

Poslední významnější novinkou v roce 2010 je vylepšení nebo spíše oprava nástroje na hromadnou editaci klíčových slov, který již konečně funguje správně.

(Viktor Filip)

Zdroje:
http://sklik.cz.sblog.cz/
http://vetrovka.cz/
http://blog.h1.cz/
http://www.zive.cz/
http://www.sunitka.cz/



Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.