Přeskočit na hlavní obsah

Yahoo stále klesají zisky z vyhledávání

Pokles zisku z vyhledávání (o 19 %) na Yahoo zničil jinak velké výdělky, které byly zveřejněny 20.4.2011.
Carol Bartz obviňuje Microsoft adCentrum z toho, že výdělky z vyhledávání nejsou dostatečné. Vinou Microsoft adCentra nejsou prý reklamy tolik relevantní, jako tomu bylo při využívání systému Yahoo, a proto na ně uživatelé méně klikají.

Danny Sullian, jeden z nejchytřejších novinářů věnující se sledování  search businessu, si myslí, že Bartz učinil svůj závěr příliš rychle a problému se měl více věnovat, než svalil vinu na Microsoft. Danny Sullian zjitil, že výdělky Yahoo z vyhledávání začaly klesat již před uzavřením dohody s Microsoftem. Pokles pokračoval stejným tempem i při odečtení 12 %, které Yahoo platí Microsoftu za využívání vyhledávače Bing pro jeho výsledky vyhledávání.

Sullian nabízí alternativní důvod, proč výdělek z vyhledávání klesal i po uzavření smlouvy s Microsoftem: Bing nabízel lepší organické výsledky než Yahoo, proto uživatelé klikali na aktuální výsledky vyhledávání a nespoléhali tolik na reklamy.



Ať už je důvod poklesu výsledků Yahoo jakýkoliv, Sullivan to nazývá katastrofou a varováním. Výnosy z vyhledávání Yahoo by měly začít růst a to rychle, aby Yahoo získalo jistotu, že obchod s Microsoftem byl dobrý tah!

(Filip Hromek)

Zdroje:

http://www.businessinsider.com/yahoo-search-business-2011-4
http://www.marketingpilgrim.com/2011/04/yahoo-search-revenue-continues-slide.html



Share

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Google Ads představuje nové funkce pro Performance Max kampaně

Performance Max kampaně jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. Ve své podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam; vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely; akvizici i remarketing. Jednoduše řečeno, mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. Není proto žádným tajemstvím, že společnost Google se snaží své inzerenty pobízet směrem právě těchto Performance Max kampaní. Dokonce od 3. čtvrtletí 2022 by právě tento typ kampaní měl úplně nahradit chytré kampaně v Nákupech a také kampaně místní. Vzhledem k těmto okolnostem a faktu, že se kampaně Performance Max stávají jakýmsi novým standardem v PPC sféře, se společnost Google rozhodla přidat nové funkce, které by měly svým inzerentům ještě zefektivnit jejich snažení. 

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!