sobota 18. srpna 2012

Google Online Marketing Challenge 2012

Letošní ročník celosvětové soutěže Google Online Marketing Challenge přinesl několik změn. Příjemnou změnou pro studenty a zapojené firmy bylo jistě navýšení kreditu z 200 USD na 250 USD, což možná souvisí i s rostoucí konkurencí v tomto reklamním systému a zvyšujícími se cenami za proklik. Soutěž má letos jinak vymezeny podmínky pro semifinálové týmy, které již nejsou definovány jako TOP 100 ze všech zapojených týmů, ale jedná se o týmy, které v každém ze čtyř regionů (Amerika, Evropa, Asie a Tichomoří, Střední východ a Afrika) postoupily mezi TOP 15, ze kterých již odborná komise posuzuje TOP 5 do finálového kola. Výběr semifinalistů za regiony samostatně tak přirozeně nezohledňuje různou úroveň kvality a konkurence v jednotlivých regionech, což pro evropské týmy je spíše znevýhodněním.

V celkové konkurenci 11 000 studentů se do semifinále probojoval i studentský tým VŠE ve složení Eva Dvořáková, David Hejtmánek, Štěpán Jandl, Sandra Jandová, Ondřej Novotný, kteří spravovali reklamní kampaň pro web s golfovým vybavením Bestgolf (www.driving.cz).Ostatní týmy dosahovaly převážně velmi dobrého hodnocení (strong campaign), patřily mezi 15 % nejlepších týmů ze všech zúčastněných. Výsledky semifinálových týmů již osobně hodnotila odborná komise. Výběr týmů do semifinálového kola je automatizován na základě hodnocení 35 proměnných. Je třeba přiznat, že některé velmi povedené kampaně jsou mnohdy znevýhodněny např. skutečností, že od svého počátku byly nastaveny na velmi vysoké úrovni a chybí jim výraznější progres v období jejich řízení, což je jedno z hodnocených kritérií. To se např. letos projevilo v jedné z kampaní, která od počátku vykazovala míru prokliku (CTR) v desítkách procent, což jsou nadprůměrné hodnoty, a kampaň se umístila pouze s hodnocením „good campaign“.

Přes tyto skutečnosti jsou studenti v kurzu Marketing na internetu vedeni k tomu, aby spravované reklamní kampaně byly užitečné zejména pro klienty a studenti získali potřebné zkušenosti, které mohou následně uplatnit v praxi.

Mezi další projekty, pro které studenti spravovali reklamní kampaně, letos patřily tyto:


Žádné komentáře:

Okomentovat