Přeskočit na hlavní obsah

Google Online Marketing Challenge 2012

Letošní ročník celosvětové soutěže Google Online Marketing Challenge přinesl několik změn. Příjemnou změnou pro studenty a zapojené firmy bylo jistě navýšení kreditu z 200 USD na 250 USD, což možná souvisí i s rostoucí konkurencí v tomto reklamním systému a zvyšujícími se cenami za proklik. Soutěž má letos jinak vymezeny podmínky pro semifinálové týmy, které již nejsou definovány jako TOP 100 ze všech zapojených týmů, ale jedná se o týmy, které v každém ze čtyř regionů (Amerika, Evropa, Asie a Tichomoří, Střední východ a Afrika) postoupily mezi TOP 15, ze kterých již odborná komise posuzuje TOP 5 do finálového kola. Výběr semifinalistů za regiony samostatně tak přirozeně nezohledňuje různou úroveň kvality a konkurence v jednotlivých regionech, což pro evropské týmy je spíše znevýhodněním.

V celkové konkurenci 11 000 studentů se do semifinále probojoval i studentský tým VŠE ve složení Eva Dvořáková, David Hejtmánek, Štěpán Jandl, Sandra Jandová, Ondřej Novotný, kteří spravovali reklamní kampaň pro web s golfovým vybavením Bestgolf (www.driving.cz).



Ostatní týmy dosahovaly převážně velmi dobrého hodnocení (strong campaign), patřily mezi 15 % nejlepších týmů ze všech zúčastněných. Výsledky semifinálových týmů již osobně hodnotila odborná komise. Výběr týmů do semifinálového kola je automatizován na základě hodnocení 35 proměnných. Je třeba přiznat, že některé velmi povedené kampaně jsou mnohdy znevýhodněny např. skutečností, že od svého počátku byly nastaveny na velmi vysoké úrovni a chybí jim výraznější progres v období jejich řízení, což je jedno z hodnocených kritérií. To se např. letos projevilo v jedné z kampaní, která od počátku vykazovala míru prokliku (CTR) v desítkách procent, což jsou nadprůměrné hodnoty, a kampaň se umístila pouze s hodnocením „good campaign“.

Přes tyto skutečnosti jsou studenti v kurzu Marketing na internetu vedeni k tomu, aby spravované reklamní kampaně byly užitečné zejména pro klienty a studenti získali potřebné zkušenosti, které mohou následně uplatnit v praxi.

Mezi další projekty, pro které studenti spravovali reklamní kampaně, letos patřily tyto:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.