Přeskočit na hlavní obsah

Novinky ze světa sociálních sítí

1. FACEBOOK – změna algoritmu News Feedu

Facebook testuje změny algoritmu News Feedu a nové možnosti kontroly umístění reklam a obsahu jak pro inzerenty, tak i pro jednotlivce. Facebook chce umožnit rozšíření nástroje pro vyloučení témat u reklam v News Feedu. Bude povoleno zvolit si až tři témata, která nebudou spojována s danou reklamou. Jedná se o témata ohledně zpráv a politiky, sociálních otázek nebo zločinu a tragédie. Uživatelé, jenž na tato témata ve svém feedu v poslední době zareagovali nebo se jimi zabývali, se reklama nebude ukazovat. Momentálně se tento nástroj vztahuje pouze na reklamy v angličtině.

Dále je malému procentu uživatelů Facebooku umožněno nastavení frekvence (zvýšení nebo snížení množství obsahu) od konkrétních přátel, značek, stránek či skupin. Facebook poskytuje větší kontrolu nad tím, co se uživatelům ve feedu zobrazuje, jelikož oblíbené profily budou mít vyšší prioritu.

2. FACEBOOK – odstranění dalších kategorií cílení reklam

S narůstajícím apelem na ochranu osobních údajů je nutno učinit další kroky k většímu zabezpečení. Facebook se chystá odstranit tisíce podrobných kategorií cílení reklam, které souvisí s potenciálně problematickými a citlivými tématy. Od 19. ledna 2022 nebudou dostupné kategorie, jež souvisí s problematikou, organizacemi a veřejnými osobnostmi, které se zabývají tématem zdraví, rasové, etnické a politické příslušnosti, náboženství a sexuální orientace. Při cílení reklamy je nyní stále na výběr mnoho různých okruhů a stávající reklamní sady budou fungovat pouze do 17. března 2022.

3. FACEBOOK – Shops ve skupinách

Facebook svým e-commerce nástrojem rozšiřuje svoje pole působnosti. Obchody mohou proniknout do Facebookových skupin a naskytnou se i nové možnosti při nakupování a objevování nových produktů. Ve skupinách se záložka Shops nachází přímo v navigačním výběru a jednotlivé položky jsou v samostatných panelech v kanálu příspěvku. Facebook na daný produkt více upozorní, tudíž se rychleji dostane mezi členy komunity/skupiny. Další novinkou bude to, že v rámci nákupu lze danou skupinu podpořit. Finanční prostředky budou rozdělovat správci skupiny v rámci zájmů skupiny. Dalším novým testovaným nástrojem je Live Shopping, který mohou využít tvůrci. V rámci toho nástroje mohou spolupracovat s různými značkami a poukázat tak na své oblíbené produkty. Je to tedy influencer marketing skrz Facebook Live.

(Thuy Linh Nguyenová)

Zdroje:
https://newsfeed.cz/wp-content/uploads/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2021-11-29-v-10.08.20.png
https://newsfeed.cz/facebook-testuje-nove-moznosti-kontroly-umisteni-reklam-a-obsahu/
https://newsfeed.cz/wp-content/uploads/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2021-11-17-v-18.50.48.png
https://newsfeed.cz/facebook-odstrani-dalsi-kategorie-cileni-reklam/
https://newsfeed.cz/wp-content/uploads/Sn%C3%ADmek-obrazovky-2021-11-16-v-11.44.02.png
https://newsfeed.cz/facebook-pridava-shops-do-skupin/


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén