Přeskočit na hlavní obsah

Google spustil rozšíření, které kontroluje uživatelskou přívětivost webových stránek

Nástroj Google Search Console byl uveden těsně před spuštěním Page Experience, jako podporující systém.
Google Search Console je určen pro měření návštěvnosti a výkonu webových stránek a posílení pozic webu ve vyhledávání. Nedávno se systém obohatil o novou funkci, což je hodnocení webových stránek vzhledem k jejich uživatelské přívětivosti, porovnání přehlednosti desktopových stránek s mobilním rozhraním.

Bez ohledu na to, že přívětivost webu obzvlášť v mobilním rozhraní se teď považuje za jedno z nejdůležitějších vhledem k počtu mobilních uživatelů, tyto dva faktory – přívětivost desktopové a mobilní verze – se počítají zvlášť. V praxi to znamená, že i sebelepší mobilní verze nemá vliv na hodnocení desktopového varianty.  

Google stále udržuje kvalitu svých produktů. Výhodou Google Search Console je již zvyklá a žádaná přehlednost a intuitivnost systému. Na závěr uživatel dostane srozumitelné grafy a celý seznam možných zlepšení.  

Obrázek č. 1: Ukázka hodnocení webu od Google Search Console
 
 
 


Zřejmé je, že nástroj má velký potenciál pro jednoduchou optimalizaci webových stránek a dokáže pomoct společnosti či webu dostat se na novou úroveň oslovení uživatelů.  

Přečíst více o nástroji a možnost ho rovnou zkusit lze přes tento odkaz.
(Sofya Frantsen)

Zdroje:
https://search.google.com/search-console/about
https://www.searchenginejournal.com/google-search-console-updated-with-page-experience-desktop-report/433450/
https://twitter.com/googlesearchc/status/1483109178658930694?s=20Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén