Přeskočit na hlavní obsah

Rozhodne reklama?

List The Washington Post uveřejnil článek, ve kterém shrnuje dlouhodobý vývoj reklamních příjmů klasických i online vydavatelů. Zatímco v roce 2000 dosáhly příjmy amerických tradičních vydavatelů rekordních 20 miliard dolarů, v roce 2006 to bylo už jen 17 miliard. Výrazně oproti tomu rostou příjmy amerických provozovatelů online reklamy - ze zhruba 0,6 miliardy USD v roce 2000 až na loňských 3,1 miliardy.
Podle ratingové agentury Fitch Ratings jsou zasaženy především lukrativní oblasti prodeje automobilů, nemovitostí a nabídka zaměstnání. U některých vydavatelů působících v těchto oblastech klesl za poslední rok reklamní příjem o 14 až 20 procent, a to už je významné ohrožení jejich businessu.
Výrazně se změnila i podoba inzerátů. Zatímco ještě před několika lety byl rozsah typického inzerátu nabízejícího ojetý automobil omezen na dva řádky plné zkratek, dnešní prodávající mohou na web umístit fotografie svého vozu, podrobný popis příslušenství, a dokonce i odkazy na články o tomto modelu. Ještě větší možnosti se nabízejí v oblasti nemovitostí. Dnešním trendem jsou aplikace využívající online mapy či virtuální zeměkoule, jako jsou onemap.com ve V. Británii nebo propertymaps.com v USA. V nich si může kupující zobrazit prodávané nemovitosti v živé mapě, podívat se na základní demografické charakteristiky daného místa, porovnat životní náklady dané lokality s průměrem USA, zjistit průměrné ceny prodávaných nemovitostí a jejich počet, získat základní informace o podnebí i přehled kriminality. Pokud se nakonec pro některou nemovitost rozhodne, rovnou se může virtuálně projít v jejím okolí, nalézt nejbližší školku, školu, park či obchod. Takovému komfortu noviny skutečně konkurovat nemohou.
(Ondřej Hájek)
Zdroj: On-line archiv týdeníku Ekonom

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.