Přeskočit na hlavní obsah

Internetovému sázení v ČR svitla naděje

Ministerstvo financí podle iHned.cz zvažuje možnost, že by umožnilo příjem sázek přes internet. Povolení podmiňuje zajištěním bezpečnosti a ochranou před sázením mladistvých. Zdá se tedy, že nově zřízená Asociace kursových sázek začíná dosahovat výsledků. Asociace prosazuje rychlé schválení pravidel pro vydání povolení k provozu internetových sázek ministerstvem, změn by rovněž musela doznat připravovaná novela loterijního zákona s chystanou účinností v roce 2009. Pavel Vrzáň, ředitel loterijního odboru MF, je skeptičtější vzhledem ke svému tradičně negativnímu pohledu na vzdálené sázení. Nemůžu se zbavit dojmu, že proti sázení mladistvých se dá bojovat i jinak než prostřednictvím zákazu online sázek. Co pokuty pro lidi, kteří sází malým klukům u poboček? Proč nezakázat i telefonické sázení? Po těchto opatřeních nevolám, ale dodala by názorům p. Vrzáně na opravdovosti.

Podle některých odhadů bychom se teoretického umožnění sázek přes internet v ČR mohli, za předpokladu nastavení uspokojivého regulačního rámce pro MF, dočkat v řádu měsíců. Evidentně by se ovšem jednalo pouze o nápravu diskriminačního stavu vůči českým firmám. Povolením MF však nedojde ani tak k narovnání, jako spíš k překlopení na stranu českých firem. Téměř jistě totiž internetové sázení bude vyžadovat uzavření smlouvy na pobočkách, jež tu zahraniční sázkovky z pochopitelných důvodů nemají. Mohli bychom se tedy těšit na novou vlnu stížností a mediální masáže vůči zahraničním bookmakerům, kteří nemají šanci dostat licenci na podnikání v Česku, přesto se stanou terčem hysterických výroků o ilegalitě. Postupné uznávání internetu jako fenoménu dnešní doby, se kterým nemá smysl bojovat, je ovšem třeba vnímat jako značný myšlenkový posun úředníků, třeba se dočkáme i dalších vývojových krůčků.
(Lukáš Popďakunik)
Zdroj: www.esazeni.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.