Přeskočit na hlavní obsah

SPIR poprvé publikuje data projektu AdMonitoring

Sdružení pro internetovou reklamu poprvé uvádí výsledky měření výkonu internetové reklamy v České republice projektu AdMonitoring. Myšlenka ostře sledovaného projektu vznikla na základě požadavků trhu téměř před rokem a SPIR se rozhodl, z titulu inovátora a lídra trhu, zrealizovat jej na vlastní náklady. Výsledky projektu jsou určeny marketingovým pracovníkům, mediálním plánovačům a všem, kteří ke své práci potřebují informaci o proinzerovaných částkách ve světě internetové reklamy.
Projekt AdMonitoring měří výkonnost především plošné tzv. display reklamy a stojí na třech základních zdrojích informací: na deklaracích výkonu zapojených médií, na robotnickém monitoringu nezapojených médií systémem Nettrack a na auditu naměřených dat mediálními agenturami. Takto sesbíraná a vyčištěná data jsou přístupná odběratelům v online aplikaci přes webové rozhraní. Zobrazená data lze třídit podle různých výběrových kritérií – např. času, zadavatele, média, reklamního formátu apod. Realizátorem projektu je výzkumná společnost Primetime, která navrhla technologické řešení, propojila a sjednotila data všech použitých zdrojů.
Do projektu se zapojily skupiny médií, zastoupených mediastupitelstvím Amedia a Arbointeractive a provozovatelé těchto médií Centrum.cz, Finance.cz, IDnes.cz, IInfo.cz, Kurzy.cz, Ringier.cz a Seznam.cz. Jen díky těmto médiím, jejich ochotě zveřejnit své inzertní výkony a schopnosti sjednotit své reklamní a evidenční systémy napříč trhem, mají čeští marketéři možnost použít datový výstup projektu, jehož paralelu nenajdeme na světě. K dnešnímu datu projekt soustřeďuje informace o internetových 80 médiích.
SPIR je profesní sdružení působící v oblasti internetové reklamy od roku 2000. Skládá se ze dvou sekcí reprezentujících obě strany reklamního trhu – sekce internetových medií a sekce zadavatelů internetové reklamy. V současné době tvoří členská základna sdružení celkem 35 členů v obou sekcích. Kromě provozování jednotného, široce respektovaného výzkumu návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor, startuje i projekt monitoringu internetové reklamy AdMonitoring.
Zdroj: Marketingové noviny
(pozn. Projekt včetně vybraných dat byl prezentován na přednášce kurzu 3mg427 spol. Mediaresearch)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén