Přeskočit na hlavní obsah

Týdeník Respekt přináší čtenářům elektronický Reader

Týdeník Respekt zprovoznil dne 6.11.2007 novou službu pro své čtenáře. Speciální software s názvem Respekt Reader automaticky stáhne z internetu aktuální vydání Respektu a pak již uživatel může číst offline z domova či na cestách v notebooku, v budoucnu také na pda či mobilních telefonech. Podobný uživatelský program zatím nabízejí jen renomované světové listy jako NY Times s Times Reader, Forbes, Seattle Post-Intelligencer a britský Daily Mail.
„Respekt Reader kombinuje prožitek ze čtení tištěného Respektu s komfortem elektronického média. Text se automaticky přizpůsobí velikosti vašeho zařízení a umožní například zvýrazňovat zajímavé pasáže nebo psát do textu vlastní poznámky,“ říká k novému produktu vedoucí internetových projektů Respektu Adam Javůrek.
„Ve světě existuje pouze několik podobných produktů a Respekt je prvním médiem v Česku, které takový program nabízí a my jej poskytneme všem našim předplatitelům zdarma,“ komentuje zavedení nové služby generální ředitel Respekt Publishing a.s. Tomáš Šídlo s tím, že produkt připravil Respekt spolu se společností Gradual Systems, s.r.o. a zájemci si jej mohou stáhnout na adrese reader.respekt.cz.
Týdeník Respekt pro službu Respekt Reader využívá technologie Microsoftu Windows Presentation Foundation. Reader přinese uživatelům také vyhledávání, možnost číst bez připojení k internetu a podle potřeby zvětšovat či zmenšovat velikost textu. Nový program potřebuje pro bezproblémový chod operační systém Windows Vista či Windows XP. Starší verze systému Windows nebo alternativní operační systémy nejsou podporovány.
(Barbora Opatová)
Zdroj: www.lupa.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.