Přeskočit na hlavní obsah

Google Street View míří do Česka

Google se chystá v Česku spustit novou službu nazvanou Street view. V rámci již fungující služby Google maps, přibudou nové funkce, v Německu již v květnu, Které umožní uživateli virtuálně projíždět nebo procházet ulicemi měst. Soukromí běžných lidí tak bude zase o něco více odhaleno. Přestože Google chce tváře a poznávací značky automobilů upravit tak, aby nebyli rozeznatelné, mají některé organizace v Evropě obavy z narušení soukromí občanů.

Amsterdam


Případy z USA a západní Evropy ukazují, že některé náhodné fotografie, můžou nepříjemně překvapit. Mnoho amatérských "soukromých špiónů" hledá bulvárně zaměřené fotografie, které později zveřejní na svém blogu jako třeba blog googlesightseeing.com a streetviewfun.com. Mnohdy k nemilému překvapení "učinkujících".
Přestože Google hodlá obličeje a poznávací značky znečitelnit, nemá většinou ani tušení, co všechno jeho lidé fotografovali. Auto s řidičem, projíždějící ulicemi, nese na střeše automatický fotoaparát, otočný o 360 stupňů, s jedenácti objektivy, který zaznamenává okolní prostor až 30 krát za minutu. Tam, kde se vozidlo nedostane, převezme štafetu jízdní kolo s GPS navigací a fotoaparátem.
S Google Earth máme celý svět jako na dlani. Vlastně to není tak úplně pravda a některá místa na mapě jsou z různých důvodů cenzurována. Válečné oblasti, vojenská a strategická civilní zařízení, ale i firmy, zpravodajské agentury, výzkumné instituce a věznice, dnes neumožňují zobrazení souvisejících fotografií ve vysokém rozlišení. Dříve byla tato místa začernalá, dnes obrázky neodpovídají skutečnosti, nebo jsou rozostřelé. K ostatním Google přiřazuje zastaralé satelitní snímky o které již uživatelé nemají zájem.

Příklady cenzurovaných míst:
  • přístav Rotterdam: některá důležitá překladiště, ropné nádrže v rafinériích, nejsou dobře viditelné. Obrovský přístav je strategicky důležitý pro globální ekonomiku.
  • centrála IBM ve městě Armonk (New York/USA)
  • přehrada New Croton na řece Hudson
  • bavorský Pullach u Mnichova, sídlo Spolkové zpravodajské služby
  • britský vojenský tábor v řístavním městě Basra (Irák) jsou zobrazovány staré satelitní snímky
  • americké vězení „Hudson Correctional Facility“ je zobrazováno ve snížené kvalitě.

(Martina Zlatníková)

Zdroj:
http://dc-bublina.blogspot.com/2009/04/google-street-view-miri-do-ceska.html


Share/Save/Bookmark


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.