Přeskočit na hlavní obsah

Kumo – nový vyhledávač společnosti Microsoft

V blízké budoucnosti by podle zástupců společnosti Microsoft a Yahoo! Mohlo dojít k vzájemné spolupráci a to především z důvodu zamezit neustálému růstu Googlu, který je v dnešní době zcela dominantním vyhledávačem. Aby tomu zamezilo a získalo si své postavení na trhu, společnost Microsoft pracuje na novém vyhledávači zvaném Kumo (podle kontextu se v japonštině dá přeložit jako mrak, strop či dokonce vodní pavouk) . Je však velkou otázkou, zda tento vyhledávač získá dostatek příznivců. Microsoft toho chce dosáhnout pomocí velké mediální kampaně, na kterou vyčlenilo 100 milionů USD. Dohlížet na celý marketingový projekt má konzultační firma JWT.
Nový vyhledávač se má lišit od dosavadní verze vyhledávače společnosti Microsoft v mnoha ohledech. Kumo by měl mezi uživateli uspět především díky zcela novému vyhledávacímu jádru, které Microsoft získal po akvizici společnosti Powerset. Powerset totiž vyvinulo technologii umožňující lepší systém indexace – znamená to porozumění celých vět zadaných do vyhledávače a poradí si i se vztahy mezi jednotlivými slovy navzájem. Výsledek vyhledávání by tudíž měl být relevantnější vzhledem k vyhledávacím dotazům. Nový portál nabídne kromě vyhledávače také další služby, z nichž lze především vyčlenit využívání reklamy na internetu, poskytování telekomunikačních služeb, vzdělávání, zábavy a vývoje počítačového hardwaru a softwaru. Na dnes používaném portálu Live.com budou v budoucnu soustředěny aplikace, jako je Live Mesh, Office Live a další, a ten tak bude sloužit převážně k práci.
Jak uvádí Whois.Net, společnost Microsoft už registrovalo doménu kumo.com. Kromě toho skrze společnost CSC (firma spravující firemní domény) registrovala i domény, které by mohly být využity pro jiné služby – kumosearch.com, kumopics.com, kumowiki.com, kumogroups.com, kumotravel.com a jiné.

(Srdjan Andžič)

Zdroje:
http://www.zive.cz/Bleskovky/Microsoft-a-Yahoo-chteji-spolupraci-zatopit-Googlu/sc-4-a-146561/default.aspx
http://www.zive.cz/Bleskovky/Microsoft-testuje-novy-vyhledavac-Kumo-mame-obrazek/sc-4-a-145919/default.aspx
http://www.directtraffic.org/OnlineNews/News_Summary_080409_448101314163.html
http://www.itworld.com/64591/microsoft-testing-kumo-search-engine-internally


Share/Save/Bookmark



Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén