Přeskočit na hlavní obsah

Microsoft PubCenter – konkurence Google AdSense na obzoru!

Společnost Microsoft se pouští do boje s doposud dominantním hráčem na poli PPC systémů. Zatím byla spuštěna beta verze systému s názvem Microsoft PubCenter, který se má stát přímým konkurentem Google AdSense. Systém je v současnosti dostupný pouze na americkém trhu, kdy se inzeráty zobrazují v síti Microsoft a na jeho partnerských webech. Termín spuštění pro další oblasti světa není zatím znám. Zájemci se mohou registrovat na webu http://advertising.microsoft.com/publisher.Jedna z hlavních výhod PubCenter oproti AdSense by měla spočívat ve výrazně větších příjmech pro majitele webů (neoptimističtější ohlasy hovoří až o 4x vyšších příjmech). Otázkou zůstává, zda bude systém od Microsoftu stejně lákavý i pro samotné inzerenty, nejen pro provozovatele webů. Peníze však nejsou jedinou předností PubCenter. Mezi další patří možnost větší kreativity při tvorbě samotných inzerátů. To spočívá např. v možnosti vložení obrázků do textu reklamy. Google AdSense toto, alespoň prozatím, neumožňuje. Dále se hovoří také o výrazně lepším cílení reklamy, díky čemuž by mělo být dosaženo vyšší relevance zobrazovaných inzerátů.
Pokud tedy PubCenter od Microsoftu nabídne výnosnou alternativu podpořenou dalšími výhodami ve srovnání s Google AdSense, lze předpokládat, že by mohl ukrojit podstatný kus pomyslného koláče v neprospěch Googlu. Nezbytným předpokladem je samozřejmě minimálně srovnatelná, ne-li vyšší, funkčnost PubCenter. Bezesporu bude velmi zajímavé sledovat reakci Googlu, který jistě nebude chtít přijít o svou dosavadní dominanci.
Vyšší konkurence na poli PPC systémů by mohla být přínosná pro všechny, kdo se zde pohybují, ať už jako inzerenti, majitelé webů nebo „obyčejní“ uživatelé internetu. Proto nezbývá než doufat, že PubCenter bude úspěšnější než předchozí systém od Microsoftu – Microsoft adCenter Analytics. Ten měl konkurovat Google Analytics, skončil však v podstatě ještě dříve než začal pořádně fungovat. Hlavní příčinou neúspěchu bylo to, že Microsoft adCenter Analytics nedokázal přinést žádnou přidanou hodnotu na velmi přesyceném trhu analytických nástrojů. Microsoft to uznal a 12. března 2009 oznámil, že produkt ukončí. Jako náhradu doporučuje konkurenční služby včetně Google Analytics.


(Tomáš Král)

Zdroje:
http://blog.actum.cz/microsoft-pubcenter-blizi-se-konec-dominance-adsense/
http://www.techcrunch.com/2009/03/18/early-beta-data-from-microsoft-adsense-competitor-encouraging/
http://seekingalpha.com/article/126878-microsoft-pubcenter-could-be-stiff-competition-for-adsense
http://ego.mefistofeles.cz/
http://www.lupa.cz/zpravicky/microsoft-zavira-adcenter-analytics/
http://www.dlouhychvost.cz/rychla-smrt-microsoft-adcenter-analytics/
Share/Save/Bookmark
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén