čtvrtek 9. dubna 2009

Seznam zavádí mobilní reklamu

Od 1. dubna 2009 nabízí největší český vyhledávač www.seznam.cz reklamu do mobilních telefonů. Před rokem přišel Seznam se speciálním balíčkem služeb pro mobilní telefony, nyní se rozhodl své působení rozšířit. Pravděpodobně se jedná o reakci na zvýšenou návštěvnost serveru prostřednictvím mobilních telefonů.
Seznam bude nabízet reklamu prostřednictvím mobilního zápisu do katalogu Firmy.cz. Služba je připravena tak, aby se veškeré důležité informace zobrazily uživateli na obrazovce mobilního telefonu najednou. Uživatel má možnost na uvedené telefonní číslo přímo zavolat nebo si jednoduše jediným stisknutím tlačítka uložit kontaktní informace do svého telefonu. Kromě informací o firmě a jejího loga umožňuje nová služba také zobrazení fotografií, umístění na mapě a plánování trasy. Nejjednodušší formu zápisu v katalogu mohou zájemci vyzkoušet zdarma.
Další službou je klasická bannerová reklama, avšak v podobě vhodné pro displeje mobilních telefonů. Třetí novou možností je mobilní obdoba služby Sklik.
Technologická příprava konceptu trvala asi 6 měsíců. Nedořešeným problémem zůstává měření návštěvnosti mobilních služeb, Seznam však na řešení intenzivně pracuje.
Seznam je jedním z prvních odvážlivců, kteří se opovážili vydat se na neprobádanou cestu internetové reklamy v mobilních telefonech. Vzhledem k tomu se výsledky Seznamu pravděpodobně stanou orientačním ukazatelem pro všechny ostatní, kteří by chtěli mířit podobným směrem. Vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů mobilního internetu se bezesporu jedná o lákavou příležitost. V březnu 2009 si uživatelé během 12 milionů návštěv prohlédli přes 52 milionů stránek mobilních služeb Seznamu. Podle časopisu Marketing & media by internetová reklama v mobilech v letošním roce měla vydělat přes 100 milionů.

(Martina Čapková)
Zdroje:
http://mam.ihned.cz/c4-10000135-36607980-101000_d-seznam-to-zkousi-s-mobilni-reklamou
http://www.lupa.cz/clanky/seznam-spustil-mobilni-reklamu/
http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/pocitace/zpravy/seznam-zacal-nabizet-reklamu-na-mobilni-telefony/369051

Share/Save/BookmarkŽádné komentáře:

Okomentovat