Přeskočit na hlavní obsah

Microsoft chce porazit konkurenci s novým vyhledávačem Bing

Společnost Microsoft ve čtvrtek představila novou generaci svého internetového vyhledávače pod názvem Bing. Hlavním cílem by mělo být významné zjednodušení každodenního vyhledávání a lepší organizace nalezených informací. Microsoft přitom doufá, že by mohl konkurovat i celosvětové jedničce, společnosti Google. Analytici však zůstávají nohama pevně na zemi a příliš velké naděje novému vyhledávači nedávají.
Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft, představil vyhledávač Bing na odborné konferenci All Things Digital Conference konané tento týden v Kalifornii. Microsoft vyvíjel tento vyhledávač pod názvem Kumo dlouhé měsíce a doufá, že si mezi uživateli získá mnohem více příznivců než Live Search či dřívější MSN Search.
Bing by měl nabídnout mnohem přesnější výsledky vyhledávání a to díky porozumění významu zadaného dotazu a také přehledné organizaci výsledků do skupin. Pokud například uživatel zadá název nějakého produktu, vyhledávač zobrazí odkazy nejen informace o něm, ale také odkazy na stránky s recenzemi, internetovými obchody i příslušenstvím. V případě vyhledávání podrobností o letu do zahraničí zase zobrazí informace o tamějších hotelech nebo počasí.
Manažer online služeb pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Microsoft říká, že pouze čtvrtina uživatelů je spokojená s výsledky svého vyhledávání. Většina dotazů je pro vyhledávač příliš obecná a uživatelé si se záplavou odkazů nevědí rady. Bing tyto problémy odstraňuje intuitivnějším vyhledáváním a lepším tříděním odkazů.
Výzkumy podle Microsoftu ukazují, že lidé už delší dobu nepoužívají internetové vyhledávače pro jednoduchou navigaci po webu. Polovinu času vyhledávání stráví tím, že upřesňují původní dotaz, aby se dostali k požadovanému výsledku, a podle statistik pouze jedno ze čtyř vyhledávání přináší očekávaný výsledek. Navíc dvě třetiny uživatelů od vyhledávače neočekávají informaci, ale pomoc s rozhodováním o koupi, využití služby nebo s plánováním svého času.
Právě toto chce změnit vyhledávač Bing, který by měl výsledky řadit a třídit tak, aby odpovídaly skutečnému záměru uživatele. Celosvětově by měl být Bing do provozu uveden 3. června, přičemž v evropských zemích nabídne své služby nejprve v testovacím režimu.Vyhledávač bude dostupný na adrese www.bing.com
Služeb Microsoftu bude využívat také největší český vyhledávač Seznam.cz, který doposud pro vyhledávání na zahraničních stránkách využíval konkurenční Google. Podle výkonného ředitele se tak společnost rozhodla po důkladném srovnání vyhledávacích technologií Microsoftu a Googlu. „Vyhledávací nástroj Bing nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům,“ uvedl Zima.
Microsoft doufá, že mu přepracovaný vyhledávač pomůže získat část podílu ve vyhledávání na úkor společnosti Googlu, respektive Yahoo. Přestože Bing přináší celou řadu vylepšení a novinek, kterými konkurence nedisponuje, není to podle analytiků dostatečné na to, aby se situace na poli vyhledávání nějak výrazně změnila. Je docela možné, že Yahoo o nějaké procentní body přijde, Google se však své pozice obávat nemusí. Microsoft se však nevzdává a do propagace nového vyhledávače chce investovat až 100 milionů dolarů.
Analytici se nicméně shodují, že by Google rozhodně neměl usnout na vavřínech nebo nečinně sledovat vývoj situace. Prvenství na poli vyhledávání je totiž snem mnoha vývojářů. Před necelými dvěma týdny byl například do provozu uveden vyhledávač WolframAlpha, který slibuje zcela nové dimenze ve vyhledávání na internetu.

(Martin Beránek)
Zdroje:
http://www.lupa.cz/zpravicky/vyhledavac-microsoftu-bing-com-startuje-3-cervna/
http://www.itbiz.cz/microsoft-predstavil-vyhledavac-bing
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/14108-novy-vyhledavac-bing
http://computerworld.cz/internet-a-komunikace/microsoft-bing-vyhledavac-4088


Share/Save/Bookmark



Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Google Ads představuje nové funkce pro Performance Max kampaně

Performance Max kampaně jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. Ve své podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam; vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely; akvizici i remarketing. Jednoduše řečeno, mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. Není proto žádným tajemstvím, že společnost Google se snaží své inzerenty pobízet směrem právě těchto Performance Max kampaní. Dokonce od 3. čtvrtletí 2022 by právě tento typ kampaní měl úplně nahradit chytré kampaně v Nákupech a také kampaně místní. Vzhledem k těmto okolnostem a faktu, že se kampaně Performance Max stávají jakýmsi novým standardem v PPC sféře, se společnost Google rozhodla přidat nové funkce, které by měly svým inzerentům ještě zefektivnit jejich snažení. 

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!