Přeskočit na hlavní obsah

Francie proti softwarovému pirátství

Francie bude se vší pravděpodobností prvním státem, který uzákoní nový způsob boje proti internetovému pirátství. Poslanci dnes odhlasovali zákon, který umožní odpojování uživatelů internetu, kteří jeho prostřednictvím nezákonně sdílejí multimediální obsah či jinak porušují autorská práva k hudbě a filmům. Odpojení uživatelé by ale stále museli platit poskytovateli, jako by připojeni byli.
Tento zákon sice musí ještě schválit senát, ale předpokládá se, že tak učiní a ukončí nekonečné diskuze na toto téma. Následuje tím dohodu v rámci Evropské unie, kterou koncem dubna dojednalo české předsednictví. Návrh, který vyvolal bouři nevole mezi veřejností a rozpoutal diskuze ohledně práva k přístupu na internet, umožňuje odpojení internetu lidem, kteří si nejméně třikrát nezákonně stáhli z internetu hudbu, filmy nebo další materiály. Provinilci ale budou mít právo na to, aby takové rozhodnutí bylo přezkoumáno. Každý členský stát si navíc může tuto problematiku do jisté míry ošetřit po svém.
USA a Kanada chtějí ještě přitvrdit. Připravuje zákon, který by umožnil i bez účasti právníka zabavit při přechodu státních hranic prakticky jakékoliv elektronické zařízení. Následně jej prohledat a za obsah (MP3, filmy, atd.), který bude shledán nelegálním, uložit pokutu, případně i přístroj zničit.
Můžeme jen doufat, že se v nejbližší době česká legislativa k podobným krokům neodhodlá. Situace s pirátstvím u nás není alarmující a nacházíme se na 22. místě mezi zeměmi s nejnižší mírou nelegálních programů. Míra softwarového pirátství je u nás 38%, což je o dva procentní body méně, než např. ve Francii.

(Jan Horčička)
Zdroje:
http://technet.idnes.cz/francie-odhlasovala-ze-bude-od-internetu-odpojovat-piraty-jako-prvni-na-svete-1x7-/sw_internet.asp?c=A090512_125215_sw_internet_vse
http://technet.idnes.cz/podil-nelegalniho-softwaru-v-cesku-klesa-jsme-22-na-svete-p20-/software.asp?c=A090512_144321_software_vse
http://technet.idnes.cz/eu-by-rada-od-internetu-odstrihavala-i-piraty-z-ceska-pc1-/sw_internet.asp?c=A090430_003809_sw_internet_vse
http://technet.idnes.cz/tec_technika.asp?c=A080527_232858_tec_denik_kuz


Share/Save/Bookmark



Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.