Přeskočit na hlavní obsah

Nástroj pro tvorbu bannerů v AdWords (2)

Definice nástroje Google AdWords je dle Googlu následující: „AdWords je vlajkovou lodí mezi produkty Googlu. Tento reklamní produkt slouží uživatelům k inzerování jejich případných podniků v internetovém prostředí Googlu a pro společnost Google je hlavním zdrojem příjmů (např. v roce 2007 činily příjmy z Google Ad Words 16,4 bilionů USD).“ AdWords nabízí svým zákazníkům službu PPC (Per pay click), která umožňuje účtovat za použití služby až posléze.
Přibližně před měsícem se na trhu softwarových nástrojů objevil jeden úplně nový od Googlu. Jmenuje se Display Ad Builder, nebo-li nástroj pro tvorbu zobrazovaných reklam a slouží všem inzerentům Ad Words, kteří chtějí vytvářet bannery v rámci AdWords. Tento nástroj pro tvorbu grafických reklam umožňuje tvorbu jednoduchých bannerů bez vynaložení nákladů.

Dle zdroje zbrody.cz je tvorba grafických reklam s tímto nástrojem velmi snadná a uživatelsky příjemná. Display Ad Builder má pro své uživatele připraveno velkou škálu šablon, které mohou být jak standardně statické, tak je možné prezentovat svůj podnik nebo produkty a služby dynamickým způsobem.

Jak na to, pokud máte založen účet Google Ad Words? Nejdříve je potřeba se přihlásit do svého účtu AdWords a zvolit kampaň, pro kterou chceme grafickou reklamu vytvořit. Vytváření jednoduchých grafických reklam probíhá na úrovni reklamní sestavy. Dále klikneme na kartu Nastavení reklam, dále na odkaz Nástroj na vytvoření grafické reklamy v horní části tabulky. Dalším krokem je vybrat šablonu, která nejvíce odpovídá Vašemu podniku. Na pravé straně je možnost zvolit si z několika kategorií šablon. Poté tedy klikněte na odkaz Vytvořit. Další možností, jak vytvořit reklamní banner je shlédnout připravený videokurs – How to create and ad (http://www.youtube.com/watch?v=IcMPRU0b24E).

Vytvořte si svoji reklamu! Po dokončení klikněte na odkaz Pokračovat. Na další straně se Vám zobrazí alternativní rozměry reklamy, z kterých si můžete vybrat vám co nejvíce vyhovující. Nakonec už jen svoji reklamu uložte.
Výhodou tvorby těchto reklam je, že nemusíte být ani grafik, ani inženýr, na rozdíl od tvorby bannerů, které nejsou v AdWords. Při tvorbě bannerů (ne v AdWords) musíte mít ucelenou představu a vybrat si typ banneru (banner Flash nebo banner Gif a znát rozdíl mezi nimi - flash umožňuje plynulé pohyby, efekty a animace, jsou však náročnější na výrobu, proto jsou dražší, avšak pro uživatele jsou poutavější a viditelnější. Pak jsou bannery tvořené ve formátu Gif, ty jsou tvořeny z jednotlivých bitmap obrázků, které se postupně střídají a tím je tvořen jejich pohyb, to znamená, že jejich pohyb nebude tak plynulý jako kdyby byl vytvořený pomocí technologie flash.), rozměr banneru a mnohé další potřebné informace a hlavně musíte ovládat práci s programem, který je určen pro tuto tvorbu.

Jako příklad může posloužit banner vytvořený v AdWords na již ukončenou kampaň v rámci soutěže Google Online Marketing Challenge. Jedná se pouze o ilustrativní příklad. Pro praxi by bylo vhodnější banner více „zatraktivnit“. V rámci reklamní sestavy Nintendo Wii byl vytvořen následující banner:


(Jan Uliarczyk)

Zdroje:

stránky google, týkající se produktu AdWords, např. http://www.google.cz/search?q=define:Google+Adwords&hl=cs&lr=&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:cs:official&hs=a7B&oi=definel&defl=en
zbrody.cz – web provázející internetovým marketingem http://www.zbrody.cz/internetovy-marketing/nastroj-pro-tvorbu-banneru-v-adwords/
google blog ČR
http://google-cz.blogspot.com/2009/04/novinka-v-adwords-ucte-vytvorte-si.html





Share/Save/Bookmark




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.