Přeskočit na hlavní obsah

Novinka v Google Earth – Google Ocean

Google představil další novinku v Google Earth, která nás tentokrát zavede do mořských hlubin. Funkce Google Ocean nám umožní prostorově prozkoumat hlubiny moří a oceánů, zároveň bude tento netradiční zážitek doplněn o zajímavé texty, kterými přispěly přední světoví oceánologové.
Jelikož vodní plocha zaujímá přes 70% zemského povrchu a najdeme zde rozmanitou škálu nejrůznějších živočichů a rostlin, rozhodla se společnost Google umožnit nám pohled do této úžasné vodní sféry. Uživatelé, kteří prozkoumávají tuto aplikaci, se tak stávají virtuálními potápěči. Mohou sledovat podmořské dno a reliéf, pozorovat exotické rostlinstvo a živočišstvo, sledovat podvodní sopky, prohledávat zpustlé vraky či jiné další úkazy, které nabízí podmořská hladina.
Tato aplikace nabízí 20 obsahových vrstev, kde nalezneme komentáře od opravdových odborníků. Například můžeme probádat vrstvu – Prozkoumejte oceán, která nabízí pohled na oceán ve formě fotografií a videí, dále pak můžeme navštívit vrstvu - Sledování živočichů, kde je nám umožněn pohled na živočichy, kterým byly implantovány čipy a pomocí satelitů tak můžeme sledovat jejich pohyb. Jedna vrstva se dokonce věnuje jednomu z předních oceánografů, který poskytl údaje a záběry ze svých výprav. Tuto vrstvu nalezneme pod názvem – Podmořský svět Jacquese-Yvese Cousteaua. Funkce Google Ocean je dostupná v nejnovější verzi Google Earth 5.0. Tuto funkci mohou vylepšit samotní uživatelé tím, že přispějí svými fotografiemi, videi či různými šoty.
Produktový manažer Googlu, Jaroslav Bengl popsal Google Ocean z pohledu českého uživatele následujícím způsobem: "S uvedením Google Ocean mají čeští uživatelé moře o něco blíže. Mohou tak nejen najít slavné vraky lodí nebo zjistit, kde je moře nejteplejší, ale dozvědí se také mnohem více o vlivu člověka na oceán," .
Kromě této funkce – Google Ocean – zapracovala společnost Google ještě na dalším vylepšení aplikace Google Earth. Zavedla funkci Virtuální cestování v čase, kde se běžnému uživateli naskýtá možnost dostat se do minulosti a sledovat tak, co se kde stalo a umožní uživateli vyhledat informace, které ho zajímají. Tyto údaje jsou dostupné díky satelitním snímkům. Například lze pozorovat tání ledovců, vysychání jezer, výstavbu nových budov nebo zanikání malých ostrovů. Další funkce, kterou ještě Google nabízí je Mars 3D, která uživatele zavede na planetu Mars a umožní mu sledovat vývoj na této planetě a v okolí této galaxie. Prostorové zobrazení je k dispozici ve vysokém rozlišení

(Eva Chrustová)
Zdroj:
http://digiweb.ihned.cz/c1-33786930-google-predstavil-dalsi-novinku-google-ocean
Share/Save/Bookmark




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén