Přeskočit na hlavní obsah

Využití Facebooku pro firemní prezentaci

Úvod
Koncem dvacátého století platilo spojení, že kdo není na internetu, jako by nebyl. Dnes se toto spojení dostalo do nové roviny. V době drtivého rozmachu sociálních sítí, zvlášť Facebooku, se dá říct, že kdo není na sociální síti, jako by nebyl. Je to sice trochu nadsázka, ale 200 mil. aktivních uživatelů hovoří jasnou řečí.

Kdo jsou uživatelé
Nikoho znalého Facebooku asi příliš nepřekvapí, že většinu uživatelů tvoří mladí lidé. Nejvíce lidé mezi 18 a 25 lety, kteří tvoří 35% uživatelů této sítě. Následuje skupina uživatelů 25-34 let, kteří tvoří 24% uživatelů.

Možnosti marketingu na Facebooku
Na stránkách Facebooku mohou mít společnosti vlastní stránku, na které o společnosti publikují. Typy reklam se uvádějí branding, loyalty marketing, výkonová reklama a virální marketing. Také je zde možnost ze sociální sítě získávat informace a zpětnou vazbu od uživatelů.

Firemní prezentace
Společnost má možnost založit svojí vlastní stránku, na které většinou zveřejňuje informace o firmě, případně firemních produktech, fotky a videa, novinky a aktuality z firmy, nejnovější nabídky a akce, články, ankety a diskuse a také soutěže. V zásadě se dá pomocí aplikací na firemní facebook stránku dostat celá řada dalších informací.
Stránka společnosti se chová do jisté míry stejně jako profil uživatele s tím rozdílem, že uživatel má přátele, ale společnost své fanoušky. Informace o aktualizaci stránky společnosti se fanouškům rozešle stejně jako aktualizovaný stav uživatele jeho přátelům.
Společnost může informovat o novinkách pomocí krátkých zpráv na zdi, přidat fotky, videa a odkazy. Toto vše se fanouškům zobrazí v jejich profilu. V případě, že chce společnost informovat fanoušky přímo, může využít poslání zprávy každému z nich. Cílem je s fanoušky komunikovat a navodit přátelský postoj, osobní přístup, interakce a ochotu poradit a komunikovat.

Jak získat fanoušky
Nejlepší je začít u vlastních přátel. Jelikož se jedná o sociální síť, je zvykem, že nejvíc uživatelů se přidá na stránku, na kterou se přidal jejich přítel. Navrhněte svým přátelům, ať se přidají a jejich přátelé se automaticky dozvědí o vaší stránce. Tím informujete určitý počet uživatelů. Dále můžete oslovit své zaměstnance, zákazníky či dodavatele.
Pokud se chcete pustit do reklamy, Facebook nabízí PPC reklamu. Jako dobrý propagační nástroj Facebook stránky poslouží také firemní web, tištěné vizuální materiály či přiložení odkazu do firemních mailů.

(Martin Vápeník)
Zdroje
Prezentace od společnosti H1: http://blog.h1.cz/open-monday-facebook/
Pomoc s tvorbou stránky přímo na Facebooku: http://www.facebook.com/help.php?topic=pages
Vlastní zkušenost s tvorbou stránky (mnou vytvořená stránka): http://www.facebook.com/pages/Praha-Czech-Republic/Misch-Masch/102658078059?ref=ts


Share/Save/Bookmark



Komentáře

  1. U těch možností marketingu by bylo možná dobré trochu přidat...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén