Přeskočit na hlavní obsah

Google Wave



Společnost Google od roku 2004 začala přemýšlet o nové aplikaci, která bude zaměřena hlavně na budování komunikace mezi vývojáři a ostatními lidmi, kteří chtějí spolupracovat na stejné ,,vlně“v oblasti sdílení dokumentů, fotek a další. Na vývojářské konferenci Google I/O se dokonce mluví o : ,,robustní webové aplikaci, jejíž vývojáři chtějí zkombinovat všechny výhody doposud používaných služeb, technologií a platforem pro online komunikaci a sdílení informací. Google Wave počítá s otevřeným API, díky kterému budou moci přidávat vlastní funkce i třetí strany“.

Od května tohoto roku se práce na této aplikaci ještě zintensivněla zprávou od Googlu, kdy poprosila své fanoušky, aby pomohli v budování a testování beta verze. Tento krok byl správný, protože původní počet žádostí o přihlášení do této aplikace byl převýšen několikanásobně, a proto přizvala v současnosti dalších 100 000 lidí z řad vývojářů a dalších klientů, kteří využívají balíček Google Apps. Přihlásit se do této aplikace není snadné, protože pouze kamarád, který je již přihlášen do aplikace vás může přivzat jako dalšího člena, ale i toto množství je omezené počtem přihlášených hostů (pět hostů přivzato na jednoho člena týmu). Samozřejmě mnoho podnikavých lidí začala svá místa prodávat na eBay.com, protože zájem o tuto aplikaci je opravdu obrovský.

O co tedy vlastně jde?

Wave se skládá z konverzace a práce s dokumentem. Lidé tedy spolu mohou nejen komunikovat, ale také společně pracovat s textem, fotografiemi, videi, mapami atd.

A jak to funguje?

V Google Wave si vytvoříte tzv. ‚vlnu‘ a přidáte na ni lidi, s nimiž chcete komunikovat. Každý, kdo je na vaší ‚vlně‘ může využívat text, fotografie a další prvky, a to i z jiných zdrojů na internetu. Mohou buď vložit odpověď nebo upravit přímo ‚vlnu‘. Je tu možná souběžná editace textu, kdy vidíte na obrazovce téměř okamžitě, co vaši kolegové a spolupracovníci napsali na vaší ‚vlně‘."




Stejně jako v případě Androidu, Google Chrome a dalších produktů chce firma i v případě Wave povzbudit vývojářskou komunitu, aby se zapojila a přišla s dalšími zajímavými nápady.

Spuštění plné verze se plánuje na příští rok.

Poslední informace: Zažádala jsem si o přístup na google Wave, ale do současné chvíle nemám přístupová hesla. Pokud je získám, budu vás informovat, jak to ve skutečnosti vypadá.

(Hana Niedobová)

Zdroje:
http://www.lupa.cz/zpravicky/google-zve-k-testovani-google-wave/
http://digiweb.ihned.cz/c1-38478200-google-zve-prvni-uzivatele-na-novou-internetovou-vlnu
http://wave.google.com/help/wave/about.html
http://googleblog.blogspot.com/2009/05/went-walkabout-brought-back-google-wave.html






Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.