Přeskočit na hlavní obsah

Do sociálních sítí začínají téct peníze ve velkém

Sociální sítě se pomalu stávají běžnou součástí života počítačově gramotných lidí. Počet jejich uživatelů, nejen v České Republice, roste každý den vysokým tempem. Přesto ještě nedávno byl například Facebook v červených číslech. Tato situace se ale v poslední době začíná obracet. Sociální sítě totiž konečně začínají zúročovat svoji vysokou návštěvnost. Doteď jsme byli svědky situace, kdy návštěvnost sociálních sítí rostla, ale jejich provozovatelé nebyli schopni tento faktor ziskově využít. Podle společnosti Nielsen se oproti loňskému roku skoro ztrojnásobil prostor, který lidé věnují návštěvě sociálních sítí z celkového času stráveného na internetu až na 17%. Příjem z těchto návštěv se zdvojnásobil na 108 miliónů dolarů. Jedná se o nejrychlejší růst v odvětví reklamy vůbec. Inzerenti se totiž přestali bát reklamy v těchto médiích a začínají ji využívat.


Nejvyšší nárůst výdajů na reklamu v sociálních sítích je podle serveru emarketer.com v cestování, B2B a automobilovém průmyslu. Tyto výdaje stouply za sledované období o 150%. Předpokládané výdaje na reklamu za rok 2009 jsou 1,1 – 1,2 mil. dolarů. Konkrétní číslo se liší dle metodik, které použijeme k výpočtu (více na www.emarketer.com). Jak je vidět z následujícího grafu, výdaje na reklamu v sociálních sítích si i v době krize drží konstantní výši.


Segment sociálních sítí je pro reklamu velmi nadějný. Je třeba ale nastavit správnou hranici do jaké míry budou obsah těchto stránek tvořit sami jejich uživatelé a jaký prostor bude věnován reklamě. Základním klíčem k vysokému číslu návštěvnosti sociálních sítí je totiž právě jejich obsah, který si uživatelé tvoří sami a za ním se tam také vracejí. Bude toto ale fungovat ikdyž na nás budou na třetině stránky blikat různé bannery či jiné druhy reklamy? A bude s vyšším počtem reklamy zachována i její efektivita?

(Kamila Riegerová)

Zdroje:
http://www.lupa.cz/clanky/do-socialnich-siti-zacinaji-tect-penize-ve-velkem/

http://www.emarketer.com/Article.aspx?R=1007299
http://www.emarketer.com/Article.aspx?R=1007300




Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.