Přeskočit na hlavní obsah

Rusové kupují ICQ

Spoluvlastníci Facebooku, ruská holdingová společnost Digital Sky Technologies Limited (DST) uzavřela dohodu s americkou AOL a bude od ní kupovat populární komunikační síť ICQ, za 187,5 milionů dolarů. DST je vlastníkem ruských portálů jako Mail.ru, Vkontakte.ru, nebo Odnoklassniki.ru. V nedávné době si také DST pořídila pětiprocentní podíl za 400 milionů dolarů ve Facebooku. Generální ředitel této společnosti hodnotí tuto situaci jako krok v rozvoji podnikání v Rusku a ve východní Evropě.  Portál Mail.ru má v současnosti kolem 12 milionů registrovaných uživatelů, kteří využívají jeho vlastní klientský software pro instant messaging s názvem Agent@Mail.ru. Tato služba je v Rusku druhá nejpoužívanější, první je ICQ.
Služba ICQ, kterou byla spuštěna v roce 1996 izraelskou firmou Mirabilis, se rychle stala populární na celém světě a později ji odkoupila americká AOL. Uživatelé mají k dispozici na výběr 16 jazyků a užívá ji 32 milionů lidí. AOL prodal ICQ ani ne za poloviční cenu, než kterou za ni dal v roce 1998. Tehdy tato populární komunikační služba přišla na 400 miliónů dolarů. Současná cena je však velkým zklamáním, neboť i agentura Reuters před časem odhadovala prodej až na 300 miliónů dolarů (5,6 mld. Kč). Kromě DST měla o produkt zájem ještě ruská společnost ProfMedia, která vlastní jiný ruský portál Rambler a čínská firma Tencent provozující službu QQ, která je dokonce podobná službě ICQ. ICQ má podle serveru CenterNetworks v celém světě zhruba 42 milionů aktivních uživatelů. Z toho asi 44 procent jich připadá na Rusko. AOL patřil ještě do prosince loňského roku do mediálního koncernu Time Warner. Společnost trápí klesající zisky. V současnosti se chce zbavit aktivit, které netvoří hlavní část firmy, sem patří právě i ICQ.

(Petra Mendlíková)

zdroje: strategie.cz, novinky.cz, tn.cz


Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén