pondělí 31. května 2010

Unikátne marketingové riešenia na internete

Byť kreatívny, priniesť niečo nové a unikátne. Tak takúto odpoveď by ste dostali od odborníkov na otázku „ Ako na internete uspieť?“. Pre niekoho je byť kreatívny nočná mora, pre iných však jednoduchá záležitosť, ktorá je samozrejmosťou. Internet je dynamický trh, na ktorom keď chcete zažiariť, musíte naozaj prinášať veci nové a určite nekonvenčné. Jednoduchou odpoveďou sú unikátne marketingové riešenia. A práve kategória online media je v súčasnosti žiadaná a dostatočne efektívna pre podporu značky, záujmov alebo ľudí. Efektívnych reklamných záležitostí je na internete viac ako dosť, predstavme si preto niektoré z nich.

Kanadská Bleublancrouge vytvorila pre sieť Gold's Gym na stránke rds.ca unikátny interaktívny banner. Ten simuluje tlak s činkou na horizontálnej lavičke, preto Vám dá scroll myšou určite zabrať. Návštevníci si nastavia váhu a scrolovaním sledujú počet „zdvihov“. Online si tak môžete  zdvihnúť nad hlavu naozaj obrovské množstvo železa. A či to dokážete aj naozaj, to sa už musíte presvedčiť napríklad v sieťach fitness centier Gold's Gym Canada. Odkaz na interaktívne fitness nájdete tu.

Je možné aby sa mohol muž dozvedieť o hrozbách rakoviny prsníka, alebo o jej prevencii? Práve toto mala za úlohu kampaň od poľskej Change Integrated. Jednoduchou interaktívnou „hrou“ na jednom z najznámejších  poľských stránok pre dospelých, sa návštevníci mohli dozvedieť niečo viac o prevencii ženských partií. A to, že bola kampaň viac ako úspešná si už pozrite sami v nasledujúcom videu.

Ako odkomunikovať, že Samsung B2100 je odolný voči vode, prachu a nárazom? Jednoducho. Na internetovej stránke http://www.samsungshakedown.com/demo/ je umiestnených presne 70 telefónov, každý s unikátnym číslom. Ak číslo pridáte k 07333131, dostanete telefónne číslo vami vybraného telefónu. Zavolaním naň, dostanete telefón do pohybu, a pri trochu šťastia bude Váš. Stačí ak jednoducho spadne do vody alebo na betónovú dlážku. Nebojte sa, telefón bude naozaj Váš, a dokonca funkčný. Samsung B2100 je totiž presne na takéto „nehody“ pripravený.  

Ako sa zamestnať, a minúť na to iba 6 dolárov? Alec Brownstein totiž presne vie ako sa to dá. Alec využil SEM, teda search engine marketing. Keď sa pár Newyorských kreatívnych riaditeľov pokúšalo vyhľadať svoje meno v Google, narazili totiž na reklamu od Aleca, ktorá bola v podstate žiadosť o zamestnanie. Niekedy je to tak, že si práca v podstate nájde Vás. Pozrite si v nasledujúcom videu koľko ľudí mu tak v závere prácu ponúklo. A náklady? 6 dolárov!


S navigáciami TomTom sa môžete vybrať na cestu s charaktermi obľúbených Star Wars. Veď nakoniec sami si pozrite virálne "Behind the scenes" ako prebiehalo nahrávanie hlasu k GPS navigáciám hádam najznámejšieho charakteru Star Wars. A na cesty si môžete vybrať aj pozitívnu stranu vesmíru, Yoda, Han Solo a C3PO sú tiež k dispozícii pre TomTom. Verzie Star War si môžete do svojho GPS stiahnuť za cenu 13 dolárov.(Roman Biath)

zdroje: youtube.com, vimeo.com, http://adsoftheworld.com/blog, romanbiath.blogspot.comShare/Save/Bookmark

Žádné komentáře:

Okomentovat