Přeskočit na hlavní obsah

Letošní nárůst výdajů na online marketing ve Spojených státech je očekáván na úrovni 20 % – nejrychleji porostou video formáty

Růst výdajů do online reklamy se vrací k hodnotám před recesí a s trvalým nárůstem budou marketéři i po roce 2015 stále zvyšovat investice do online reklamy.

eMarketer očekává tento rok výdaje na online marketing ve Spojených Státech na úrovni 31,3 miliard USD, což je o 20,2 % více než loni. Dle předpokladů budu v roce 2015 ve Spojených Státech utraceno kolem 50 miliard USD.

Internet se stává základním médiem, tak jako TV, protože čas a výdaje zákazníků, které zde vydají, stále rostou. Online reklama v poslední době také ukazuje nové možnosti, jako je video formát, sociální sítě nebo mobilní telefony.


Obrázek 1 - Predikce výdajů na online marketing 2010 -2015
(zdroj: http://www.emarketer.com/images/chart_gifs/128001-129000/128159.gif)

Reklamní video formáty jsou nejrychleji rostoucím online formátem, jehož odhadovaný růst je o více než 52 % v tomto roce. Ovšem ani další formáty, jako bannery nebo reklama ve vyhledávačích, nezaostávají a vykazují významný nárůst.

Velký výběr a nižší ceny zatraktivnily formáty, jako jsou bannery a video, používané především pro posílení brandu, mnoho firem proto navýšilo své budgety na online marketing. Dalším hlavním faktorem vedoucím k nárůstu výdajů na online marketing byl rostoucí význam sociální sítě Facebook.


Obrázek 2 - Nárůst výdajů dle formátů (2010 - 2015)
(zdroj: http://www.emarketer.com/images/chart_gifs/128001-129000/128167.gif)

Při pohledu na celkový podíl výdajů na online marketing dle formátů, si search drží a dle odhadů i bude držet vedoucí pozici. Dle eMarketer letos výdaje dosáhnou 14.38 miliard USD, výdaje na bannery pak 7,61 miliard USD.


Obrázek 3 - Podíl jednotlivých formátů na výdajích na online
(zdroj: http://www.emarketer.com/images/chart_gifs/128001-129000/128168.gif)

I přes velký nárůst významu video formátu v online marketingu, jsou výdaje na něj „jen“ kolem 2,16 miliard USD. Dle odhadů eMarketer by se video formát měl stát třetím nejvýznamnějším formátem na poli online marketingu.

(Filip Hromek)

Zdroje:
http://www.emarketer.com/Article.aspx?R=1008431




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.