Přeskočit na hlavní obsah

Airpush pro Android

S velkým rozmachem chytrých zařízení a také trhem aplikací pro tato zařízení získává čím dál tím více na významu reklama pro tyto platformy. Hlavním zástupcem reklamy je PPC, skrze bannery a textovou reklamu uvnitř aplikací. Současný reklamní model je umisťovat tyto reklamy do aplikací, které jsou zdarma a nabízet placené verze těchto aplikací bez reklam.


Umístění reklamy přímo do aplikací, na většinou malé displaye, však přináší nepříjemnost náhodných prokliků. S tímto problém se Google pokusil vypořádat změnou formátu reklamy, jak je vidět na obrázku níže. Avšak ani tento způsob zcela nezabrání nechtěným proklikům, pouze částečně omezí. Podle vývojářů Airpush, je počet nechtěných prokliků přibližně 50%.

Zajímavostí je, že tato změna přinesla například aplikaci APNdroid v prvním týdnu, dvojnásobnou míru prokliků a dvojnásobné zisky. Nový formát tedy více láká kliknout, ale zároveň přivádí relevantní uživatele.


Nyní vývojáři přišli se zcela novou formou reklamy – Airpush, která však budí poměrně velké kontroverze mezi uživateli. A to je možnost zobrazovat reklamy přímo v notifikační liště systému Android.

Reklama funguje tak, že vývojář jakékoli aplikace může přidružit systém Airpush. Ze statistik lze vyčíst, že z celkového počtu instalací se pouze 5 - 15% stává aktivních, tedy že se aplikace doopravdy používá. Zbývajícím uživatelům se „klasická“ reklama vůbec nezobrazí, protože danou aplikaci nezapnou. Systém Airpush však může posílat reklamu do notifikační lišty i bez spuštění dané aplikace a v tomto se nachází zásadní rozdíl. Vývojářům aplikací slibují mnohonásobně větší zisky až 3 dolary na tisíc zobrazení.

Inzerentům tento systém slibuje míru prokliků až 11%, oproti stávající reklamě, která má okolo 0,9%. Možnost detailně cílit na skupiny uživatelů, od typů telefonů až po lokaci. Zajímavostí systému jo možnost vázat zobrazování reklam i ke konkrétním aplikacím s implementovaným Airpush – nebyla zapnuta po určitý časový úsek, je puštěna právě nyní apod.

Tento formát reklamy velice vadí uživatelům. Prvním problémem se jeví zobrazování reklamy v notifikační liště, kam by podle uživatelů měly patřit pouze důležitá systémová hlášení a ne reklama. Druhým problémem je, že se reklama může zobrazit kdykoli. Stačí mít nainstalovanou jednu aplikaci s Airpush a i pokud je neaktivní, tak se Vám stále mohou zobrazit reklamy v liště.

Tato nevole uživatelů na českém a slovenském trhu se již projevila. Vývojář již zmiňované aplikace APNDroid implementoval Airpush. Negativní hodnocení uživatelů vedlo až k dočasnému stažení aplikace z Androidmarketu. Nyní je již znovu k dispozici, ale bez Airpush.

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bNQbo8Rao08

(Karel Navrátil)

Zdroje:
http://www.airpush.com/
http://www.svetandroida.cz/des-a-hruza-reklamy-v-notifikacni-liste-201105
http://www.svetandroida.cz/zmena-formatu-reklamy-zdvojnasobila-zisky-201007





Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.