Přeskočit na hlavní obsah

Google Ads představuje nové funkce pro Performance Max kampaně

Performance Max kampaně jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. Ve své podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam; vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely; akvizici i remarketing. Jednoduše řečeno, mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. Není proto žádným tajemstvím, že společnost Google se snaží své inzerenty pobízet směrem právě těchto Performance Max kampaní. Dokonce od 3. čtvrtletí 2022 by právě tento typ kampaní měl úplně nahradit chytré kampaně v Nákupech a také kampaně místní. Vzhledem k těmto okolnostem a faktu, že se kampaně Performance Max stávají jakýmsi novým standardem v PPC sféře, se společnost Google rozhodla přidat nové funkce, které by měly svým inzerentům ještě zefektivnit jejich snažení. 

Získávání nových zákazníků

Kampaně Performance Max optimalizují výsledky na základě nastavení konverzních cílů a hledají příležitosti ke konverzi s nejvyšší návratností investic bez ohledu na kanál. Cíl získávání nových zákazníků v rámci kampaní Performance Max bude během několika příštích týdnů zaváděn pro všechny inzerenty, kteří chtějí získat potenciální zákazníky nebo zvýšit online prodej. To bylo dříve k dispozici pro maloobchodníky používající chytré kampaně v Nákupech a nyní se rozšiřuje na další cíle inzerentů v rámci Performance Max. Tento cíl umožní buď nabízet více pro nové zákazníky ve srovnání se stávajícími zákazníky, nebo zaměřit své optimalizace pouze na nové zákazníky při zachování efektivity nákladů. Budou také flexibilnější způsoby, jak identifikovat nové zákazníky, jako je poskytování vlastních údajů první strany prostřednictvím vlastních seznamů zákazníků, nastavení značek konverzí a používání metody automatické detekce Google.

Statistiky zájmů zákazníků 

Položka v menu Statistika (Insight) pomáhá pochopit rozhodnutí vedená automatizací a najít způsoby jak zlepšit výsledky jednotlivých kampaní. V nadcházejících týdnech budou postupně zveřejněny statistiky zájmů spotřebitelů všem inzerentům, aby byly odhaleny konkrétní témata či oblasti vyhledávání, které přinášejí konverze. Jedná se o poměrně významnou novinku, protože v současné době v kampaních s maximálním výkonem žádné takové statistiky neexistují. Inzerentům je poskytováno velmi málo podrobností o tom, co přesně přivádí konverze. Speciálně pro kampaně Performance Max budou nově dva typy statistik. 
Díky statistikám publika bude možné lépe porozumět tomu, jak textové, obrazové a video podklady rezonují s konkrétními segmenty zákazníků. V praxi si to lze představit následovně; menší prodejce působící v rámci segmentu chovatelských potřeb, který má aktuálně spuštěnou kampaň pro podporu prodeje psích obojků. Dle této nové funkce zjistí, že milovníci a především majitelé psů se raději dívají na obrázky, kde mají psi obojky už přímo na sobě a pohybují se v nějakém přirozeném prostředí a můžou si je tak rovnou prohlédnout na konkrétním zvířeti, než aby se dívali na nudné katalogové obrázky obojků na bílém pozadí. Pomocí těchto zjištění může prodejce přizpůsobit svou kreativu a vizuály a tím i ovlivnit svou marketingovou strategii.

Obrázek 1: Statistiky publika
Druhým typem statistiky v rámci kampaní Performance Max budou diagnostické statistiky, které poskytnou přehled nevyřešených problémů s nastavením, které brání zobrazování reklam daného inzerenta. Navíc každý tento problém bude už přímo obsahovat návrhy na jeho vyřešení, takže bude možnost kampaně velmi rychle a snadno opravit, následně spustit a nepřicházet tak zbytečně o případné konverze.
Obrázek 2: Diagnostické statistiky 

Nástroj pro upgrade kampaní jedním kliknutím 

Google zavádí nástroj pro upgrade do Performance Max kampaní ve dvou fázích. Chytré kampaně v Nákupech budou automaticky upgradovány od července do září a místní kampaně budou automaticky upgradovány od srpna do září. Když dojde k upgradu chytré kampaně v Nákupech nebo místní kampaně, stane se z ní nová samostatná Performance Max kampaň, která si zachová jak poznatky, tak nastavení a především rozpočet z předchozí původní kampaně pro zachování konzistentního výkonu. 
Dny jakési jednoduché a přímé cesty za oslovením spotřebitele jsou už dávno pryč. Zákazníci mají v dnešní době nejen více zařízení, ale také komunikují se světem skrze mnoho kanálů. Společnost Google bere tyto změny na vědomí a právě tyto nové funkce v rámci Performance Max kampaní byly zavedeny za účelem optimalizace reklamních formátů a dosažení co nejlepších výsledků. 

(Veronika Kovářová)

Zdroje:
Osmundson, B. (2022, May 3). Google Ads Launches New Performance Max Features. Search Engine Journal. https://www.searchenginejournal.com/google-ads-launches-new-performance-max-features/448092/#close 
Indacochea, E. (2022, April 26). New features to grow your business with Performance Max. Google. https://blog.google/products/ads-commerce/new-features-performance-max/ 
Nguyen, G. (2022, January 28). Smart Shopping and Local campaigns to be transitioned to Performance Max by the end of September. Search Engine Land. https://searchengineland.com/smart-shopping-and-local-campaigns-to-be-transitioned-to-performance-max-by-end-of-sept-2022-379294 

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén