Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.
Z výzkumu vyplývá, že nejhorším dnem pro přidávání komerčních příspěvků na sociální sítě je neděle. Nejlépe naopak vychází úterý až čtvrtek během deváté až desáté hodiny dopoledne. Obecně ráno uprostřed týdne se ukázalo být úspěšným časem na většině sociálních platforem včetně Facebooku, Instagramu, Twitteru a LinkedInu.Zajímavostí je, že na Facebooku mají největší zásah příspěvky, které jsou zveřejněné od pondělí do pátku ve 3 ráno a pak tedy v úterý mezi desátou až dvanáctou dopolední hodinou, což už je více pochopitelné. Platformou, která má nejvíce rozloženou návštěvnost během pracovního dne, je LinkedIn, kde je největší návštěvnost každý všední den mezi osmou hodinou ráno až jednou hodinou odpoledne.
Na závěr bych ráda představila dvě nové sociální sítě, které nejsou zatím příliš známé, ale jsou momentálně na velkém vzestupu a mají velký potenciál.
BeReal
První aplikací je BeReal. Jak funguje? Jednou během dne vám aplikace zašle upozornění a vy musíte přesně v tu danou chvíli vyfotit, co zrovna děláte, přesněji na to máte dvě minuty. Není tedy čas se upravovat či přemístit na jiné místo, zároveň v aplikaci nelze fotku upravit a ani vložit z galerie fotografií. Fotka je na profilu uživatele vidět jeden den a poté ji vystřídá opět jiná fotka, jakmile vám aplikace zašle další notifikaci k vyfocení. Fotit lze jak předním, tak zadním foťákem, záměrem této aplikace je sdílet realitu bez filtru a dokonalých fotek.
Whoo
Druhá aplikace Whoo je inspirována aplikací Tinder. Také se jedná o online seznamku, ale funguje na trochu jiném principu. Aplikace vám ukáže uživatele sociálních sítí, kteří jsou právě ve vašem okolí, konkrétně uživatelé z aplikací Instagram, Snapchat a TikTok. Podmínkou je, že tito uživatelé ale musí používat aplikaci Whoo. Uživatele těchto sítí lze vyhledávat podle ulice, čtvrti a města. Pokud vás někdo zaujme, můžete se prokliknout na jeho profil na sociálních sítích či ho požádat o chat a navázat s ním rovnou kontakt.
(Belinda Burešová)
Zdroje:
The Best Times to Post on Social Media in 2022 | Sprout Social. Sprout Social: Social Media Management Solutions [online]. Copyright © Copyright 2022 Sprout Social, Inc. All Rights Reserved. [cit. 20.05.2022]. Dostupné z: https://sproutsocial.com/insights/best-times-to-post-on-social-media/
What Is BeReal and How Does It Work? I Tried It for 7 Days to Find Out. Insider [online]. Copyright © 2022 [cit. 20.05.2022]. Dostupné z: https://www.insider.com/what-is-bereal-app-how-does-it-work-2022-4
Slovenská aplikace funguje jako stalker. Najde kamarády za rohem. Idnes.cz [online]. Copyright © 2022 [cit. 20.05.2022]. Dostupné z: https://www.idnes.cz/mobil/aplikace/whoo-aplikace-vyhledavani-socialni-site-okoli.A210406_154627_aplikace-idnes_LHR
Komentáře
Okomentovat