Přeskočit na hlavní obsah

mPeníze: nový platební systém na internetu



Není tomu tak dávno, co ČSOB spustila svou službu PaySec a Sazka umožnila platit internetové nákupy systémem superCASH na svých terminálech. Nyní přichází nový systém mPeníze, který vznikl uzavřením strategického partnerství největšího českého vyhledávače Seznam.cz a českého bankovního nováčka mBank. Společnou snahou má být změna současného stavu, kdy 80 % internetových nákupů lidé platí dobírkou.
Platební systém mPeníze bude vyhrazen pouze pro klienty mBank, čímž se liší od konkurenčního PaySecu, který funguje nezávisle na ČSOB i pro klienty ostatních bank. PaySec však zase neúročí vložené prosředky a systém se musí „nabíjet“. Pomocí systému mPeníze mají být poskytovány také spotřebitelské úvěry a další služby.
Zákazníci za službu platit nebudou, financována bude z provize prodejců. Výši provize však mBank nezveřejňuje, ale podmínky mají být výhodnější než u konkurenčních platebních systémů či kreditních karet.
Rozvoji podobných systémů bránily transakční poplatky, které často byly vyšší než samotné marže obchodníků. Motivací pro využívání systému mPeníze má být pro obchodníky zvýhodnění při vyhledávání v cenovém srovnávači Zboží.cz, který provozuje Seznam.
Plný provoz systému mPeníze by měl být zahájen v září. Ještě v srpnu však bude zahájen testovací provoz na obchodním domu Kasa.cz.

Share/Save/Bookmark



Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.