čtvrtek 1. května 2008

Rozmach vysokoryhlostního internetu na Slovensku

V poslednom čase, s nástupom optických vlákien do domácností, poskytovatelia internetu ohurujú čoraz vyššími rýchlosťami.
Pri dnešnom bežnom surfovaní vysokorýchlostný internet nevyhnutný nie je, hoci používateľský komfort zvýšiť môže. No s nárastom dopytu po multimediálnej online zábave prídu megabity viac než vhod.

Nárast prenosových rýchlostí prinášajú najmä optické linky, ktoré viacerí operátori ťahajú do domácností, aby na nich okrem internetu ponúkli digitálnu televíziu a telefónnu službu.
Vývoj podľa nich(ST a Orange) smeruje k tomu, že kto bude mať ultrarýchle pripojenie, bude oproti kolegovi s pomalšou linkou v budúcnosti v jednoznačnej výhode. Rýchlosť internetu v súčasnosti ešte zaostáva za možnosťami optických prípojok. No dodáva, že ich rozvojom podnieti rozmach internetového obsahu, náročného na prenosové pásmo: „Je to investícia do budúcnosti – niečo, čo bude aktuálne aj o dvadsať rokov.“
Rastie aj intenzita využívania náročných webov. ST uvádza, že počet filmov stiahnutých z online videopožičovne služby Magio sa mesačne zvyšuje o 30 percent. Za ultrarýchlym internetom je aj kus marketingu. Megabity slúžia na odlíšenie od konkurencie.

(Peter Kuzmiak)

Zdroj: http://technologie.etrend.sk/119687/telekom-a-internet/megabitova-horucka

Žádné komentáře:

Okomentovat