Přeskočit na hlavní obsah

Je konec hledání pomocí klíčových slov?

Při brouzdání po internetu jsem narazil na článek, ve kterém Erick Schonfeld diskutuje závěry Nova Spivacka, zakladatele Radar networks (první “Web 3.0”) ohledně budoucnosti vyhledávání informací.
Podstatou článku je hledání alternativy za vyhledávání informací pomocí klíčových slov jak je tomu v současnosti. Spivack tvrdí, že při rostoucím objemu dat na internetu jednoho dne nebude možné pomocí zadání několika klíčových slov jednoduše najít hledané informace.
Spivack proto přichází s aplikací Twine.com – ta pomáhá organizovat, sdílet a objevovat nové informace. Pyšní se tím, že se jedná o “inteligentní síť”, která sama organizuje informace, poznává své uživatele a vytváří doporučení podle zájmů. V současné době je k dispozici neveřejná betaverze, do které je však možné se registrovat a pomáhat ji testovat.
Jedná se o první vyhledávač založený na “Sémantickém vyhledávání” – “Sémantické vyhledávání je sada standardů, které, když jsou v široké míře uplatňovány webmastery, budou pomáhat počítačům vytáhnout podstatu informace ukryté na jednotlivé webové stránce. Ale na rozdíl od dnešní mechanické cesty je budou získávat inteligentě.”
Eric také přemýšlí jak vylepšit současné vyhledávání pomocí tagů nebo “natural-language” vyhledávání. Tyto dva však podle něj příliš nevyhovují a v “sémantickém vyhledávání” neboli v aplikacích podobných Twine.com vidí možnou cestu vývoje. Ale zároveň si je vědom obrovského problému a to – změnění kódu každé stránky.

(Jakub Peřich)
Zdroje:

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.