Přeskočit na hlavní obsah

Spotřebitelé se vracejí na online nákupní stránky, které podporují web 2.0

Z výzkumu Guidance a Synovate (USA) vyplývá, že více než 60% respondentů se vrací na stránky retailerů, kteří podporují web 2.0 nástroje a techniky.
The Guidance/Synovate eNation výzkum byl realizovaný v březnu 2008 a zahrnoval 1000 online spotřebitelů. Byla jim položena otázka: „ Když přemýšlíte o nakupování online, co vás přiláká na danou nákupní stránku znovu?“
Tady jsou výsledky:



  • 35% respondentů tvrdí, že se pravděpodobně vrátí na stránku, jestli má doporučení na různé produkty/služby
  • 26% tvrdí, že požadují „jedinečný zážitek pokaždé, když nakupují“
  • 18% tvrdí, že se pravděpodobně vrátí, jestli „stránka vyžaduje zpětnou vazbu“ na jejich produkty a služby
  • 16% tvrdí, že „uvítání při každé návštěvě“ stránky je faktor, který je pravděpodobně přitáhne na stránku
  • 6% tvrdí, že se na stránku vrátí „jestli v nich stránka vzbudí dojem, že jsou součástí komunity“ s ostatními návDalší klíčová zjištění:
  • Ženy jsou omnoho více ovlivněny příznivým přivítáním – 20% žen to přitáhne na stránku oproti 12% mužů
  • Je zde veliká mezera mezi těmi s nejmenšími příjmy a všemi ostatními: 27% lidí s nejmenšími příjmy říká, že „uvítání“ je přijme k navrácení.

Online spotřebitelé a obchodníci jsou ve společném dialogu více než kdykoli předtím. Různá doporučení produktů a služeb se stala novým prostředkem online reklamy.

(Dominika Pekárková)
Zdroj: http://www.marketingcharts.com/direct/consumers-return-to-online-shopping-sites-that-embrace-web-20-4265/guidance-synovate-online-shopping-why-return-to-websitejpg/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.