Přeskočit na hlavní obsah

Google predstavil smartphone pod svojou značkou

Spoločnosť Google očakávane predstavila svoj nový smartphone Nexus One, ktorý bude predávať pod svojou značkou na svojich stránkach. Telefón s názvom Nexus One vzhľadom nadväzuje na model HTC Hero so systémom Android. Okrem ladnejších kriviek sa od neho odlišuje aj hardvérovou výbavou, ktorá konkurencii nasadila latku pomerne vysoko. V súčasnosti tak patrí k najvýkonnejším smartfónom na trhu. Čo to v praxi znamená? V prvom rade procesor s taktom 1 GHz, ktorý je podľa Googlu taký výkonný ako bežné procesory v notebookoch pred štyrmi rokmi.
Okrem najnovšieho systému Android 2.1 Google integroval do svojho smartfónu aj niekoľko softvérových "chuťoviek." Medzi inými napríklad funkciu rozpoznávania hovoreného textu a jeho prenos a použitie vrámci všetkých textových polí. Hlasom je tak priamo možné nahradiť písanie na softvérovej klávesnici.
Pre Nexus One bude v blízkej budúcnosti novinkou aj hardvérovo akcelerovaný prehrávač Flash vo verzii 10.1, ktorý je zatiaľ dostupný len v neoficiálnej beta verzii. Vďaka nemu budú môcť užívatelia pristupovať k stránkam s bohatým multimediálnym obsahom a k hraniu online hier.
Spoločnosť prináša aj vlastný koncept predaja. Neblokovaný Nexus One je možné zatiaľ kúpiť len z USA a v tzv. testovacom režime z Veľkej Británie, Hong Kongu a Singapuru. Je možné si ho objednať priamo zo stránok Google s paušálom od amerického T-Mobilu a dotovanou cenou od 179 dolárov, alebo nezávisle od použitého operátora s jednotnou cenou 529 dolárov. Ponuka pre európske krajiny by mala byť pripravená v najbližších týždňoch.
Zdroje:

(Andrej Jančo)

Zdroje:
http://www.dsl.sk/article.php?article=8553&title=
http://vat.pravda.sk/najnovsia-senzacia-od-google-ma-nazov-nexus-one-frv-/sk_vobraz.asp?c=A100107_040956_sk_vobraz_p35


Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.