sobota 23. ledna 2010

Google predstavil smartphone pod svojou značkou

Spoločnosť Google očakávane predstavila svoj nový smartphone Nexus One, ktorý bude predávať pod svojou značkou na svojich stránkach. Telefón s názvom Nexus One vzhľadom nadväzuje na model HTC Hero so systémom Android. Okrem ladnejších kriviek sa od neho odlišuje aj hardvérovou výbavou, ktorá konkurencii nasadila latku pomerne vysoko. V súčasnosti tak patrí k najvýkonnejším smartfónom na trhu. Čo to v praxi znamená? V prvom rade procesor s taktom 1 GHz, ktorý je podľa Googlu taký výkonný ako bežné procesory v notebookoch pred štyrmi rokmi.
Okrem najnovšieho systému Android 2.1 Google integroval do svojho smartfónu aj niekoľko softvérových "chuťoviek." Medzi inými napríklad funkciu rozpoznávania hovoreného textu a jeho prenos a použitie vrámci všetkých textových polí. Hlasom je tak priamo možné nahradiť písanie na softvérovej klávesnici.
Pre Nexus One bude v blízkej budúcnosti novinkou aj hardvérovo akcelerovaný prehrávač Flash vo verzii 10.1, ktorý je zatiaľ dostupný len v neoficiálnej beta verzii. Vďaka nemu budú môcť užívatelia pristupovať k stránkam s bohatým multimediálnym obsahom a k hraniu online hier.
Spoločnosť prináša aj vlastný koncept predaja. Neblokovaný Nexus One je možné zatiaľ kúpiť len z USA a v tzv. testovacom režime z Veľkej Británie, Hong Kongu a Singapuru. Je možné si ho objednať priamo zo stránok Google s paušálom od amerického T-Mobilu a dotovanou cenou od 179 dolárov, alebo nezávisle od použitého operátora s jednotnou cenou 529 dolárov. Ponuka pre európske krajiny by mala byť pripravená v najbližších týždňoch.
Zdroje:

(Andrej Jančo)

Zdroje:
http://www.dsl.sk/article.php?article=8553&title=
http://vat.pravda.sk/najnovsia-senzacia-od-google-ma-nazov-nexus-one-frv-/sk_vobraz.asp?c=A100107_040956_sk_vobraz_p35


Share/Save/Bookmark

Žádné komentáře:

Okomentovat