Přeskočit na hlavní obsah

Výstup z vyhledávače budoucnosti podle Intelu

Se zajímavou instalací se v Las Vegas blýskla společnost Intel. Pomocí obřích dotykových obrazovek předváděla výpočetní výkon nového procesoru Core i7 a zároveň ukázala představu vizualizace informací ve vyhledávačích budoucnosti.


Obrazovka plná plynule rotujících kostiček s obrázky. Stačí na kteroukoliv kliknout a vyskočí informace, k níž snímek patří. Vypadá to jako nepřehledná změť, ale podle Intelu právě takhle bude jednou vypadat grafický výstup z vyhledávače. Na k notebooku připojeném obřím dotykovém ovladači zcela hladce poletovaly 3D krychle a na každé z nich svítily graficky vizualizované informace, které podle zadaných kritérií notebook vyhledával na Googlu, Twitteru, Flickeru a dalších internetových zdrojích.
  
Uživatel mohl měnit perspektivu i přiblížení pohledu na "informační krychličky" a zároveň nastavovat kritéria vyhledávání obsahu. Vše bylo zcela plynulé a úžasně rychlé. Po kliknutí na krychli se ihned načetl a zobrazil obsah odkazované informace. Odezva byla okamžitá i při značném zatížení, kdy na obrazovku najednou klikalo obouruč pět lidí.
Než bude takový systém uveden do praxe, bude vyžadovat automatizovaný vyhledávač. Ten bude zcela přesně znát svého uživatele, jeho vědomosti, nároky a požadavky. Do výsledného výběru se pak dostanou pouze ty kostičky (pertinentní informace), které přesně odpovídají nárokům, vědomostem a dalším specifikům uživatele.


(Jan Vít)

Zdroj:
http://technet.idnes.cz/takto-bude-podle-intelu-vypadat-vystup-z-vyhledavace-budoucnosti-1c5-/tec_technika.asp?c=A100108_195426_tec_technika_nyv



Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.