Přeskočit na hlavní obsah

Íránská kyberarmáda napadla webové stránky sítě Twitter

Proíránští počítačoví hackeři napadli internetové stránky sítě Twitter. Podařilo se jim přibližně na dvě hodiny zastavit jejich provoz a umístit místo úvodní stránky vzkaz s protiamerickým sdělením. Oznámil to v pátek server BBC.
Stránky sítě Twitter byly vyřazeny z provozu přibližně na dvě hodiny ve čtvrtek v noci a jejich obsah byl nahrazen protiamerickým sdělením, napsaným kostrbatou angličtinou. "USA si myslí, že mohou kontrolovat internet svým přístupem, ale internet kontrolujeme my naší silou," psala Íránská kybernetická armáda.
Hackeři na stránkách nechali i svoji emailovou adresu, na dotazy ale neodpovídali. Podle internetových stránek techcruch.com by si uživatelé sítě Twitter, kteří používají stejné heslo i do ostatních sítí a na emailové účty, v každém případě měli toto heslo změnit.
Síť Twitter a stránky mowjcamp.com hojně využívali íránští demonstranti po údajně zmanipulovaných červnových prezidentských volbách při organizování protestů proti prezidentovi Mahmúdovi Ahmadínežádovi. Vyvěšovali zde také fotografie a reportáže ze zásahů íránských pořádkových sil.
Hackerům se podařilo nabourat také na opoziční íránské stránky. "Tato stránka byla napadena Íránskou kybernetickou armádou," oznamuje nápis na stránkách mowjcamp.org, které íránská opozice využívá k organizaci protestů, zveřejňování informací a kritice íránské vlády.

(Karolína Doležalová)

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/187338-iranska-kyberarmada-napadla-webove-stranky-site-twitter.html


Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.