Přeskočit na hlavní obsah

PaySec – platební nástroj a jeho online komunikační strategie

(Kampaň založená primárně na alternativních online médiích udělala z platebního nástroje PaySec nejrozšířenější řešení daného typu na českém internetu)

 

 
Krátký popis:
Cílem kampaně bylo uvedení nového, na českém trhu unikátního, platebního nástroje pro platby na internetu - produkt PaySec.
PaySec vytvořila ČSOB a Poštovní spořitelna. PaySec je nicméně nezávislý platební nástroj, pro jeho užívání není nutné být klientem nějaké konkrétní banky a je to tak první nezávislý platební internetový nástroj na českém trhu.
Cílem bylo během první fáze kampaně získat minimálně 10.000 uživatelů PaySec a maximální rozšíření nástroje mezi internetové obchodníky. Sekundárním cílem bylo vybudování značky PaySec.
Vzhledem k velmi omezenému rozpočtu postavila agentura OgilvyInteractive celou kampaň primárně na alternativních online médiích, velkém množství přesně cílených formátů a specifickém PR, díky kterým byly představeny výhody produktu mezi uživatele. Žádná jiná propagace mimo internet neproběhla.
Současně byla navázána strategická partnerství s předními e-shopy, ziskovými i neziskovými organizacemi, které využívají on-line platby za účelem nakupování, dárcovství či jiných finančních transakcí. Díky těmto partnerstvím, která neustále přibývají, se daří úspěšně šířit produkt jak do podvědomí internetových uživatelů, tak i do praxe.
Kreativní zpracování konceptu je založeno na charakteristickém vizuálním prvku, který je využit v rámci celé kampaně. Objektem je maňásek připomínající Pejska. Plyšový Pejsek účinkuje v hlavní roli ve 2 desítkách virtuálních videí tematicky zaměřených na největší e-shopy nebo demonstrující funkcionalitu služby PaySec. Videa jsou pravidelně přidávána a aktualizována na hlavních videoserverech (YouTube, Stream).
Hlavním nástrojem pro registraci nových uživatelů a vysvětlení produktu a jeho výhod pro placení na internetu primárně zůstává specializovaný web: http://www.paysec.cz/.
Součástí stránek je řada interaktivních prvků: virtuální průvodce, personalizovaná zvuková e-card nebo unikátní aplikace tzv. Pejskyzátor.
PaySec získal během prvních měsíců kampaně 15.000 registrovaných uživatelů a přes 100 strategických partnerství, což z něho v současnosti udělalo nejrozšířenější platební nástroj daného typu na českém internetu.

 

Cíle kampaně:
Primárním cílem bylo zavést platební nástroj PaySec na internetový trh a získat minimálně 10.000 uživatelů (cíl během tří měsíců překročen o třetinu!). Cílem bylo také získat co nejvíce obchodníků. Aktuálně na konci roku 2008 okolo 150 největších e-shopů a služeb.
Sekundárním cílem bylo vybudování nové značky a vnímání platebního nástroje PaySec jako bezpečného, inovativního a uživatelsky přínosného.

 

Strategie k dosažení cílů:
Strategie byla zcela unikátní v tom, že v každém internetovém serveru byla nastavená jiná komunikace a sdělení.
Na technických serverech byly odborné články o parametrech, na e-shopech a ženských serverech byly bannery podporující nakupování. Na sociálních sítích byly použity zábavná videa a personifikace (pejskizace) brandu značky.
Navíc byli do komunikace zataženi i partneři (e-shopy), kteří zadarmo dostali sadu bannerů, screensaverů, videí, kde byly jejich produkty a loga. Partneři pak měli větší motivaci PaySec propagovat a cítili se více zatažení.

 

Detaily strategie:

  1. Odkomunikování nového produktu primárně přes internetový mix (segmentovaná display reklama, specifické sestavy klíčových slov, individuální landing page pro partnery či virální šíření - vlastní profil maskota - Pejska v největších sociálních sítích jako např. Facebook či jeho "osobní" videa na YouTube a Stream.)
  2. Osobní PR manager Pejska - dedikovaná osoba pravidelně monitorovala internetové zpravodajství - aktivní zapojení do diskuzí, odpovídání na dotazy uživatelů, monitoring na sociálních sítích.
  3. Využití strategických partnerství pro šíření (největší e-shopy, servery pro poskytování služeb - sázkaři, dopravci, kulturní instituce či formou dárcovských "tlačítek" u předních charitativních organizací).

 

Úspěšnost řešení (zveřejnitelná část):

Počet aktivních registrovaných uživatelů (neaktivní nejsou počítány) po třech měsících kampaně - 15 tis

Počet aktivně zapojených partnerů na konci 2008 - 148

Pro srovnání mBank s produktem mPeníze, který konkuruje PaySecu (byť na rozdíl od PaySec je výhradně pro klienty mBank) získal při marketingovém rozpočtu v řádu desítek miliónů pouze cca padesát obchodníků, tedy třetinu oproti PaySecovi s nesrovnatelně nižším rozpočtem.
PaySec je nyní v kategorii nezávislých platebních systémů nyní leaderem trhu, přinesl zcela nové možnosti (platební nástroje pro nadace, mobilní placení atd.) a je s ním možno platit na většině klíčových obchodů na internetu (http://adresar.paysec.cz/). To vše za investici řádově desetinové oproti standardním rozpočtům u jiných finančních produktů.

 

Invovace:

  1.   Mobilní verze platebního nástroje. První platební nástroj, který umožňuje platit přímo v mobilu a na WAPU.
  2. Strategie byla zcela unikátní v tom, že v každém internetovém serveru byla nastavená jiná komunikace a sdělení - viz. sekce Strategie.
  3. Součástí stránek je řada interaktivních prvků: virtuální průvodce, personalizovaná zvuková e-card nebo unikátní aplikace tzv. Pejskyzátor.

 
(Petr Procházka)

 
Zdroj: http://www.iea.cz/index.php?page=iea2009-vitezove&id=4

 


 

 

 

 
Share/Save/Bookmark

 

Komentáře

  1. I will not approve on it. I think polite post. Expressly the appellation attracted me to study the intact story.

    OdpovědětVymazat
  2. Brim over I acquiesce in but I about the brief should secure more info then it has.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Google Ads představuje nové funkce pro Performance Max kampaně

Performance Max kampaně jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. Ve své podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam; vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely; akvizici i remarketing. Jednoduše řečeno, mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. Není proto žádným tajemstvím, že společnost Google se snaží své inzerenty pobízet směrem právě těchto Performance Max kampaní. Dokonce od 3. čtvrtletí 2022 by právě tento typ kampaní měl úplně nahradit chytré kampaně v Nákupech a také kampaně místní. Vzhledem k těmto okolnostem a faktu, že se kampaně Performance Max stávají jakýmsi novým standardem v PPC sféře, se společnost Google rozhodla přidat nové funkce, které by měly svým inzerentům ještě zefektivnit jejich snažení. 

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!