Přeskočit na hlavní obsah

WebTop 100: Weby od PeckaDesign opět na stupních vítězů

Fenomenální úspěch zaznamenaly weby od PeckaDesign v letošním ročníku prestižní soutěže WebTop 100 o nejlepší webovou prezentaci: 7x na stupních vítězů, totální ovládnutí kategorie E-shop.


V rámci projektu WebTop 100 proběhlo 20. října 2009 v klubu Misch Masch již tradiční vyhlašování osmého ročníku soutěže o nejlepší firemní webovou prezentaci českého internetu.


A jak společnost PeckaDesign uspěla?
Vítězství v kategorii Obchod a prodej obhájila webová prezentace outletového obchodního centra Freeport outlet Hatě.
Naprostým truimfem skončila účast webů od PeckaDesign v kategorii o nejlepší e-shop. Internetový obchod s digitální fototechnikou Megapixel.cz opět zvítězil a zajistil si tak po dvou předešlých ročnících zlatý hattrick. Další místa na stupních vítězů v kategorii e-shop obsadily další projekty společnosti PeckaDesign: pomyslnou stříbrnou medaili si odnesl Global-Wines.cz, e-shop s vínem. Bronzovou pak jeden z největších online prodejců spotřební elektroniky Elektromedia.cz.
Společnost PeckaDesign bodovala také v dalších kategoriích. Shodně druhé místo získaly projekty Fax.cz v oboru Telekomunikace (se ztrátou pouhých 0,8 bodů za vítězem) a WineOfCzechRepublic.cz v kategorii Potravinářství.
Megapixel.cz si ke svému úspěchu v žebříčku o nejlepší e-shop ještě odnesl speciální cenu "Marketingová trefa", za web s nejvyšší marketingovou hodnotu (tzn. nejvyšší počet bodů za marketing) ze všech zúčastněných. A je taktéž webem s nejvyšším absolutním počtem bodů ze všech hodnocených webů.
Pěkné 5. místo v kategorii Telekomunikace obsadil web Ipex.cz, který byl v panelové diskuzi Konference WebTop100 odborníky uváděn jako příklad designérsky zdařilého webu. Weby od PeckaDesign byly na konferenci mnohokrát zmiňovány a oceňovány a obecně byly nazvány jako "jedny z těch, které porotcům zůstaly v paměti".

O soutěži WebTop 100
Soutěž WebTop 100 je díky její historii i principu hodnocení webů jedna z nejprestižnějších a nejvíce vypovídajících soutěží, ve které můžeme srovnat naši práci s konkurencí. Na rozdíl od jiných soutěží zde weby hodnotí podle různorodých kritérií odborná porota složená z předních odborníků na marketing, grafiku i technické řešení. Soutěž vyhodnocuje weby podle oborového zařazení celkem v 11 kategoriích.

Další informace o výsledcích WebTop 100 2009:


(Jan Šobek)

Zdroj:
http://www.peckadesign.cz/webtop100-2009

Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén