Přeskočit na hlavní obsah

WebTop 100: Weby od PeckaDesign opět na stupních vítězů

Fenomenální úspěch zaznamenaly weby od PeckaDesign v letošním ročníku prestižní soutěže WebTop 100 o nejlepší webovou prezentaci: 7x na stupních vítězů, totální ovládnutí kategorie E-shop.


V rámci projektu WebTop 100 proběhlo 20. října 2009 v klubu Misch Masch již tradiční vyhlašování osmého ročníku soutěže o nejlepší firemní webovou prezentaci českého internetu.


A jak společnost PeckaDesign uspěla?
Vítězství v kategorii Obchod a prodej obhájila webová prezentace outletového obchodního centra Freeport outlet Hatě.
Naprostým truimfem skončila účast webů od PeckaDesign v kategorii o nejlepší e-shop. Internetový obchod s digitální fototechnikou Megapixel.cz opět zvítězil a zajistil si tak po dvou předešlých ročnících zlatý hattrick. Další místa na stupních vítězů v kategorii e-shop obsadily další projekty společnosti PeckaDesign: pomyslnou stříbrnou medaili si odnesl Global-Wines.cz, e-shop s vínem. Bronzovou pak jeden z největších online prodejců spotřební elektroniky Elektromedia.cz.
Společnost PeckaDesign bodovala také v dalších kategoriích. Shodně druhé místo získaly projekty Fax.cz v oboru Telekomunikace (se ztrátou pouhých 0,8 bodů za vítězem) a WineOfCzechRepublic.cz v kategorii Potravinářství.
Megapixel.cz si ke svému úspěchu v žebříčku o nejlepší e-shop ještě odnesl speciální cenu "Marketingová trefa", za web s nejvyšší marketingovou hodnotu (tzn. nejvyšší počet bodů za marketing) ze všech zúčastněných. A je taktéž webem s nejvyšším absolutním počtem bodů ze všech hodnocených webů.
Pěkné 5. místo v kategorii Telekomunikace obsadil web Ipex.cz, který byl v panelové diskuzi Konference WebTop100 odborníky uváděn jako příklad designérsky zdařilého webu. Weby od PeckaDesign byly na konferenci mnohokrát zmiňovány a oceňovány a obecně byly nazvány jako "jedny z těch, které porotcům zůstaly v paměti".

O soutěži WebTop 100
Soutěž WebTop 100 je díky její historii i principu hodnocení webů jedna z nejprestižnějších a nejvíce vypovídajících soutěží, ve které můžeme srovnat naši práci s konkurencí. Na rozdíl od jiných soutěží zde weby hodnotí podle různorodých kritérií odborná porota složená z předních odborníků na marketing, grafiku i technické řešení. Soutěž vyhodnocuje weby podle oborového zařazení celkem v 11 kategoriích.

Další informace o výsledcích WebTop 100 2009:


(Jan Šobek)

Zdroj:
http://www.peckadesign.cz/webtop100-2009

Share/Save/Bookmark

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Získejte zdarma reklamní kampaň v Google AdWords

Studenti VŠE v rámci předmětu Marketing na internetu se letos opět zúčastní celosvětové soutěže Google Online Marketing Challenge. Této soutěže se studenti úspěšně účastní již od roku 2008. O čem je celá tato akce? Studentské týmy připraví  pro zvolenou firmu reklamní kampaň v Google AdWords, tuto kampaň pak následně po dobu tří týdnů optimalizují a v závěru zhodnotí její výsledky. Rozpočet, se kterým pracují, je ve výši 250 USD, tedy asi 4 750 Kč. Pokud máte web, který nejméně 6 měsíců přes Google AdWords nebyl propagován, můžete ho nabídnout studentům pro účely této soutěže a získat tak třítýdenní kampaň v hodnotě 250 USD včetně její přípravy a následné správy zdarma. Web samozřejmě musí vyhovovat obecným podmínkám inzerce v Google AdWords. Své návrhy můžete s kontaktem vkládat do komentářů tohoto článku, popř. je zaslat na adresu stritesv [at] vse.cz Studentské týmy si zpravidla několik webů z poskytnutých návrhů vyberou. Firma se účastí v soutěži k ničemu dalšímu nezavazu

Virál Kofoly byl velmi úspěšný

Vánoční přání, které do e-mailů nosili andělé z Kofoly, se letos o Vánocích stalo hitem. Ještě 14 dnů před Vánoci bylo odesláno kolem půl milionu elektronických pohlednic. Bilance po svátcích? Češi si mezi sebou poslali více než 1,5 milionu vánočních přání z dílny agentury Advertures – statisticky vzato každý šestý obyvatel Česka dostal nebo poslal ze stránek kofola.cz přání, které do e-mailů nosil anděl z Kofoly. Zdroj: www.istrategie.cz

Česká televize otevírá vlastní internetovou videopůjčovnu

Česká televize uvedla na trh novou službu - vlastní internetovou půjčovnu filmů, kde si zákazníci mohou za poplatek (10-50Kč) stáhnout na svůj pevný disk a rovnou přehrát v pohodlí domova filmy a seriály z archívu České televize. Půjčovna tak zpřístupňuje archiv svých pořadů, živé vysílání zpravodajského kanálu nebo dokonce i fotbalové přenosy. Titul si lze zapůjčit pouze na 72 hodin a najednou si je možné pronajmout až 10 vybraných programů. Před využitím této služby si musí zákazníci zřídit u České televize virtuální účet, na který prostřednictvím bankovního převodu nebo využitím placených sms převést finanční prostředky, z kterých jsou následně za poskytnuté služby finanční částky strhávány. Dále je pro stažení a přehrání filmu nebo seriálu nutné mít program Video Download Manager, který je k dispozici pouze pro operační systémy Windows. Potenciál této nové služby je značně omezen především poměrně úzkou nabídkou filmů k zapůjčení a třeba hollywoodské velkofilmy byste v ní těžko hle