úterý 19. ledna 2010

WebTop 100: Weby od PeckaDesign opět na stupních vítězů

Fenomenální úspěch zaznamenaly weby od PeckaDesign v letošním ročníku prestižní soutěže WebTop 100 o nejlepší webovou prezentaci: 7x na stupních vítězů, totální ovládnutí kategorie E-shop.


V rámci projektu WebTop 100 proběhlo 20. října 2009 v klubu Misch Masch již tradiční vyhlašování osmého ročníku soutěže o nejlepší firemní webovou prezentaci českého internetu.


A jak společnost PeckaDesign uspěla?
Vítězství v kategorii Obchod a prodej obhájila webová prezentace outletového obchodního centra Freeport outlet Hatě.
Naprostým truimfem skončila účast webů od PeckaDesign v kategorii o nejlepší e-shop. Internetový obchod s digitální fototechnikou Megapixel.cz opět zvítězil a zajistil si tak po dvou předešlých ročnících zlatý hattrick. Další místa na stupních vítězů v kategorii e-shop obsadily další projekty společnosti PeckaDesign: pomyslnou stříbrnou medaili si odnesl Global-Wines.cz, e-shop s vínem. Bronzovou pak jeden z největších online prodejců spotřební elektroniky Elektromedia.cz.
Společnost PeckaDesign bodovala také v dalších kategoriích. Shodně druhé místo získaly projekty Fax.cz v oboru Telekomunikace (se ztrátou pouhých 0,8 bodů za vítězem) a WineOfCzechRepublic.cz v kategorii Potravinářství.
Megapixel.cz si ke svému úspěchu v žebříčku o nejlepší e-shop ještě odnesl speciální cenu "Marketingová trefa", za web s nejvyšší marketingovou hodnotu (tzn. nejvyšší počet bodů za marketing) ze všech zúčastněných. A je taktéž webem s nejvyšším absolutním počtem bodů ze všech hodnocených webů.
Pěkné 5. místo v kategorii Telekomunikace obsadil web Ipex.cz, který byl v panelové diskuzi Konference WebTop100 odborníky uváděn jako příklad designérsky zdařilého webu. Weby od PeckaDesign byly na konferenci mnohokrát zmiňovány a oceňovány a obecně byly nazvány jako "jedny z těch, které porotcům zůstaly v paměti".

O soutěži WebTop 100
Soutěž WebTop 100 je díky její historii i principu hodnocení webů jedna z nejprestižnějších a nejvíce vypovídajících soutěží, ve které můžeme srovnat naši práci s konkurencí. Na rozdíl od jiných soutěží zde weby hodnotí podle různorodých kritérií odborná porota složená z předních odborníků na marketing, grafiku i technické řešení. Soutěž vyhodnocuje weby podle oborového zařazení celkem v 11 kategoriích.

Další informace o výsledcích WebTop 100 2009:


(Jan Šobek)

Zdroj:
http://www.peckadesign.cz/webtop100-2009

Share/Save/Bookmark

Žádné komentáře:

Okomentovat