úterý 19. ledna 2010

Yahoo plánuje integraci se sociální sítí Facebook

Našla jsem článek, ve kterém se píše, že Yahoo plánuje integraci se sociální sítí Facebook. Článek se odkazuje na agenturu Reuters, která tuto novinku uvedla na začátku prosince 2009.
Služba by se měla jmenovat Facebook Connect a měla by být spuštěna v první polovině roku 2010. Yahoo chce tímto propojovacím nástrojem využít popularity sociální sítě Facebook a posílit svou pozici na trhu. Všichni víme, jaký sociální sítě a tedy hlavně Facebook v prvé řadě zažívají v poslední době boom.
Yahoo již letos bylo svým způsobem s Facebookem propojeno, chce jít ale dále, kdy se budou veškeré aktivity na Yahoo objevovat také na profilu na Facebooku. Z Facebooku se tak dostaneme přímo na homepage Yahoo. Yahoo si klade za cíl tímto způsobem zvýšit návštěvnost svých stránek. Ovšem toto spojenectví bude mít výhody pro obě strany. Facebook bude tak moci zasáhnout celou Yahoo komunitu, která čítá téměř 500 miliónů uživatelů měsíčně.
Uživatelům systém přidělí jedinečné ID, díky kterému bude propojen účet na Yahoo s účtem na Facebooku. Toto ID bude univerzální. Lidé, kteří mají účet na Facebooku se díky němu budou moci přihlásit se stejnými údaji na spřízněné stránky. Budeme-li přihlášeni na Facebooku, dozvíme se o aktivitě uživatelů na Yahoo. Aktivity, které naopak provedeme na Yahoo, se budou automaticky promítat na Facebooku. Budeme tak moci získat nově informace týkající e-mailu, zpráv, sportu a Yahoo Answers, jak je v článku uvedeno. Budeme tedy moci sdílet obsah jako např. hodnocení fotek, komentáře atd. z Yahoo přímo do svého profilu na Facebooku.

(Kristýna Remešová)

Zdroje:
http://marketing.robertnemec.com/integrace-yahoo-a-facebooku/
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/15733-yahoo-a-facebook-budou-blize-spolupracovat
http://www.tyinternety.cz/socialni-site/yahoo-do-svych-sluzeb-integruje-facebook-connect-453
http://www.tyinternety.cz/socialni-site/facebook-lite-navrat-ke-korenum-76Share/Save/Bookmark

Žádné komentáře:

Okomentovat