Přeskočit na hlavní obsah

Hodnocení českých firemních webů WebTop100

V úterý 30.10. 2007 proběhlo vyhlášení žebříčků firemních webů WebTop100 za rok 2007. Hlavním cílem WebTop100 je stále zhodnocení úrovně webových prezentací firem, a to formou hlavního žebříčku a dále v podobě oborových žebříčků. Hlavní žebříček vychází z pořadí sta největších firem BIZ100 časopisu BIZ, který je seřazen podle skutečných hospodářských výsledků českých firem. Do soutěže v oborových žebříčcích jsou automaticky nominováni členové Klubu WebTop100 a dále může být do konkrétního oborového žebříčku přihlášena webová prezentace jakékoli firmy působící v ČR (podmínkou je, aby webová prezentace byla v českém jazyce). Celkem pak bylo za rok 2007 hodnoceno na 158 webů.
Oborové žebříčky byly letos následující: Auto-moto, IT, Finance, Telekomunikace, Transport, Průmysl, Energie, Obchod a prodej, Cestovní ruch, E-shop a Potravinářství a gastronomie.
Weby byly hodnoceny z pohledu pěti základních oblastí: informační hodnota, marketing, použitelnost, grafický desing a technické řešení. V rámci každé z výše uvedených oblastí pak bylo definováno několik hodnotících kritérií, která se dále rozpadají do dílčích bodů, které byly na jednotlivých webech sledovány a posuzovány ze strany hodnotitelů.
První místo pro rok 2007 obsadila Hypoteční banka, která získala 96,2 bodů ze sta. Na konci výsledkové listiny skončil web společnosti Panasonic AVC Networks Czech, který získal pouhých 43,5 bodu.
Podle odborníků je letos patrný rozdíl v přístupu firem k jejich webovým prezentacím. Už nejde o prosté "být na webu", ale o chápání firemního webu jako důležité součásti marketingového mixu spolu s interaktivní spoluprací se zákazníkem. Přesto zůstává řada firemních prezentací "studených", bez emocí.
Velkým problémem zůstává kvalita textů - prakticky na každém z webů lze najít hrubé chyby v jazyce, což může vyplývat z náročnosti práce s textem, kterou firmy stále podceňují v důsledku okouzlení technickými možnostmi webu. Často také weby trpí snahou svých tvůrců vměstnat na ně co nejvíce informací, což může vést k přetížení uživatele. Závažným problémem je nezvládnuté interní vyhledávání, které u složitých dotazů často končí fiaskem. Přitom se jedná o jednoduše marketingově využitelný nástroj, který zároveň přináší uživatelům výraznou pomoc.České firemní weby tedy podle aktuálního zhodnocení WebTop100 stále dotahují své zahraniční vzory, přesto od posledního hodnocení urazily notný kus cesty.¨
(Tomáš Liška)
Zdroj: MIKLÍK, A. České firemní weby o rok a krok dál.
http://www.lupa.cz/clanky/ceske-firemni-weby-o-rok-a-krok-dal/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.