Přeskočit na hlavní obsah

YouTube začal filtrovat obsah svého webu

YouTube, oblíbený server pro sdílení a stahování videa, který v minulosti odkoupila společnost Google, uvedl do provozu nové filtrovací nástroje, jejichž cílem je objevit na vlastním webu obsah chráněný autorskými právy a zamezit jeho dalšímu šíření. Reaguje tak na právní kroky americké multimediální společnosti Viacom, která YouTube obvinila z porušování autorských práv. Ta nyní požaduje stažení 160 000 videí a již podala žalobu ve výši 1 mld. amerických dolarů. Google zároveň ale očekává, že tento krok zvýší na serveru YouTube objem autorsky chráněného obsahu.
Systém, jenž nese název Video Identification, dokáže video rozeznat podle několika různých faktorů. Podmínkou je ale spolupráce majitelů autorských práv, kteří musí poskytnout kopie chráněného videa, aby bylo možné obsah serveru s něčím porovnat. Jestliže systém objeví obsah chráněný autorskými právy, umožní držiteli jeho práv rozhodnout, jak má být s videem naloženo. Nabízí se možnost video zablokovat, propagovat a pokud se držitel práv stane partnerem YouTube, tak z něj i vytvářet příjmy.
(Michal Obrázek)
Zdroje:
http://www.youtube.com/t/video_id_about
http://itbiz.cz/viacom-youtube-piratsky-obsah
http://digiweb.ihned.cz/c4-10144120-22240470-009000_d-youtube-prichazi-s-filtrovanim-obsahu-sveho-webu

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.