Přeskočit na hlavní obsah

Seznam významně inovoval homepage

Seznam spustil novou homepage, kterou se přihlásil k zahraničním trendům. Definitivně opouští představu klasického českého portálu, zdůrazňuje vyhledávání jako hlavní službu a pokročilou personalizaci stránky, přesně po vzoru globální konkurence. Nová verze Centra je rovněž na světě.
Seznam na své nové homepage pracoval od začátku tohoto roku. Vybíral z několika návrhů, v září spustil veřejnou beta verzi. Součástí vývoje bylo i „testování na lidech“, tzv. eyetracking, který sleduje pohyby lidských očí po obrazovce. Z publikovaného screenshotu bylo poznat, že pozornost přitahuje horní prostor (kde je vyhledávací políčko) a hodně aktualizované části (výpis nových článků), které lemují prostředek stránky.
Hlavními cíli nové verze homepage je posílení hledání a větší možnosti uživatelské personalizace. Vyhledávací políčko skutečně dostalo na úvodní stránce významné místo: rapidním odsazením od horního okraje se dokonce zdá, že si Seznam může dovolit plýtvat místem – možná až 20 procent výšky není v případě menších monitorů využitých.
Personalizace Seznamu
Nejvýznamnější novinkou na úvodní stránce je personalizace. Přidání vlastních RSS kanálů uměla už předchozí verze. Na stránce si nyní můžete libovolně přesouvat seznamácké boxíky s obsahem, přidávat další, ba co víc, lze je všechny do jednoho úplně zrušit! Na Seznamu tak můžete disponovat jen vyhledávacím políčkem a nemít ani památku po dalších typicky portálových službách, nemluvě o bulvárních. To je pro největší internetový portál, ve smyslu toho, jak je v Česku chápán, věc nevídaná. Přídavných modulů je u české jedničky pomálu.
U vyhledávacího políčka jde na Seznamu navolit téma vyhledávání. Implicitně je nastaveno prohledávání webu, ve firmách, mapách či novém zboží. K přidání je tu Encyklopedie, obrázky a nově monitoring článků.
Bez reklamy? Zatím ano
Vaše zkušené oko určitě odhalilo, že s novou homepage Seznamu není něco v pořádku. Ano, chybí reklama. Že by se nejnavštěvovanější místo na českém Internetu obešlo bez ní? Je to možné. Seznam by tím napodobil úvodní stránku Googlu. Na otázku, zda ji plánuje a na jaké pozici, Seznam odpověděl: "reklamu na homepage momentálně neplánujeme."
Nicméně Seznam inzerci na homepage v aktuálních cenících dále nabízí, i když už moc nekoresponduje s deklarovanými reklamními pozicemi.
(Ondřej Klega)
Zdroj: Lupa.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

V jaký čas je nejvhodnější přidávat příspěvky na sociální sítě?

Společnost Sprout Social vydala v dubnu výzkum, kde uvádí, jaké dny a časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků na sociální sítě, abyste měli největší dosah. Výzkum byl prováděn na vzorku 30 000 uživatelů. Sprout Social uvádí, že výzkum je vhodný primárně pro podnikatele, kteří tato data mohou využít jako pomůcku pro plánování příspěvků v publikačním kalendáři. Výzkumem by se tedy až tolik neměli řídit běžní uživatelé sociálních sítí, kteří pouze chtějí větší počet sledujících či lajků na svém soukromém profilu.

TikTok spouští nové New Interactive Market Insights pro lepší marketingovou propagaci na platformě

TikTok Insights, nová platforma, ke které máte přístup zde , poskytuje řadu filtrů, abyste získali lepší představu o tom, jak se vaše publikum chová, jaké má zájmy a postoje ke značkám.