Přeskočit na hlavní obsah

Hromadné nakupování

Jistě jsme všichni již slyšeli o pojmu „hromadné nakupování“. Ještě aby ne, když se o tom mluví v poslední době skoro všude. Často lze vidět bannery na podobné servery nejen na sociálních sítích jako je např. Facebook, ale i na serverech pro domácnost, pro ženy, muže, zdraví životní styl a všude, kam „chodí“ opravdu mnoho lidí.

Hromadné nakupování v Česku nemá tak dlouhou historii, Slevomat letos oslavil svoje první narozeniny a ten je první a největší portál hromadného nakupování. Prostřednictvím slevových portálů lze nakoupit cokoliv Vás napadne – od slevy v restauraci na romantickou večeři přes relaxační masáže, poukazy do fitness center, kosmetiku, až po zájezdy například do lázní. Za svou historii Slevomat s největším úspěchem prodal poukaz na neomezený vstup do BBC fitness se slevou 82% (7 864 zájemců), pak šálek kávy a Créme Brullé ve Phénix café se slevou 75% (6 505 kupujících) a dále také necelých 150 Kč za dvě kávy a dva dezerty dle výběru v kavárně Myšák (5 657 kupujících).

Jak již bylo zmíněno, největším portálem je Slevomat, který má 123 000 zákazníků. Druhým je Mykals.cz s 14 817 fanoušků a dále Zapakatel, který má 13 229 příznivců.

I přes to, že existuje okolo 200 portálů, zdálo by se, že už všechny možné nápady jsou vyčerpány a nemá smysl zakládat nový slevový portál. Jenže právě to je omyl. Například, pro fanoušky slev se nově objevila aplikace pro android. A to hned dvě – Slevomat a Slevoid. Aplikace se od sebe liší funkčností a samozřejmě designem. Aplikace pro Slevomat umožňuje přihlášení na účet Slevomatu a také je tady možnost zobrazovat slevy podle měst. Na obrazovce lze vidět nabídku slevy s názvem, počtem zakoupených kupónů, procentuální vyjádření slevy, krátký popis, odpočet a tlačítko pro zakoupení. Po klinutí na popis slevy lze získat více informací o konkrétní slevě. Aplikace je zpracována velmi kvalitně, pro získání všech informací není třeba být přesměrován do webového prohlížeče. Přehled aplikace Slevomat pro Android lze vidět na obrázku.


 Zdroj: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu

Aplikace slevoid, na rozdíl od předchozí aplikace je klasickým agregátorem slev od několika zdrojů. Slevy jsou řazeny po řádcích a u každé slevy je krátký popis, cena, procentuální vyjádření slevy a obrázek. Je zde také možnost slevy filtrovat podle měst, kategorií a poskytovatelů a tyto filtry je možné kombinovat. Zajímavé je, ze po kliknuti na slevy, kdy se zobrazí více informaci, po stisknutí šípky jsou zákazníci přesměrováni na webovou aplikaci slevin.cz. Tato funkce ovšem není velmi vhodná, protože nejde nakoupit slevu přímo z aplikace. Přehled této aplikace lze taktéž vidět na obrázku.


Zdroj: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu

Dále se objevil server s názvem Want it (chci to), kde se dají najít nejen zájezdy a slevy do solária apod., ale zboží, které je kvalitní a běžně je hodně drahé. Jako například kuchyňské spotřebiče, cestovní tašky a všechno, co lze i v běžných obchodech sehnat se slevou, ale mnohdy není čas ani chuť čekat dlouhé fronty a právě pro tyto účely byl založen portál Wantit. Zajímavé na tomto portálu je i to, že je zde možnost prodeje. Svým způsobem je to obdoba e-bay, ale princip je spíše podobný Slevomatu apod.

Spolu s novými portály hromadného nakupování přibývá také serverů, které nabídky slev z různých portálů shromažďují. Novinkou na trhu je například server Alfaslevy.cz, který nabízí přehled slev na většině českých slevových portálů. Provozovatel tvrdí, že tento server se bude lišit designem a přehlednější nabídkou všemožných slev. Kromě toho zde bude i možnost nastavit strážce slev. Pokud zákazník bude mít zájem o určitou slevu, která není v nabídce, může ji zadat do požadavků a jakmile se taková sleva objeví, dostane e-mail s nabídkou. Strážce slev bude možno nastavit pro libovolné množství, bude zde možnost je upravovat a kdykoliv zrušit. Ale nechme zákazníky posoudit funkčnost a přehlednost tohoto webu.

Zajímavé je, že i přes „módu“ na slevové portály, je zde stále mnoho firem, které možnost zviditelnit se přes takový portál nevyužívají. Důvod je jednoduchý – jsou totiž zvyklé na vysoké marže, a proto váhají. A určitým způsobem mají pravdu. Lidé, kteří jsou zvyklí využívat nákupy s velkými slevami, se nemusí vracet do jedné kavárny, pizzerie anebo na masáž do stejného salónu, pokud si najdou výhodnější nabídku na jiném místě.


(Yevheniya Khramkova)

Zdroje:

On-line magazín ženy.cz, poslední aktualizace 16. 06. 201. Dostupný na: http://www.zeny.cz/magazin/finance/hromadne-nakupovani--cesi-na-slevy-slysi-.aspx (aktuálnost dne 12.06.2011)

Volné články on-line, poslední aktualizace 2011. Dostupný na: http://www.volneclanky.cz/?p=23895 (aktuálnost dne 12.06.2011)

On-line magazín pracující mama.cz, poslední aktualizace 26.04.2011. Dostupný na: http://www.pracujicimama.cz/o-pracujici-mame/hromadne-nakupovani.html (aktuálnost dne 12.06.2011)

Web-stránky Michal Feltl, poslední aktualizace březen 2011. Dostupný na: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu (aktuálnost dne 14.06.2011)
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak na úspěšný Instagram aneb jak psát Instagramový text?

Nemít firemní Instagram či Facebook je v dnešní době téměř nemyslitelné. Pokud na těchto platformách chybíte, velmi často vzbuzujete v zákaznících nedůvěřivost. Proč tato firma není na sítích? Existuje stále? Je to reálný podnik? Když už však jdete správnou cestou a sítě využíváte, vyvstává zde důležitá otázka - jak být na sítích efektivní a přilákat své zákazníky?  Pokud uživatele zaujme obsah vašeho příspěvku (obrázek či video) přechází k popisku. Velmi často teprve zde dochází ke zlomovému bodu. Až díky textu lze podrobně vyjádřit to, jaká vaše společnost je, jaká je její mise, čemu se věnuje, či jak se chce stylizovat. Fotka bez popisku je jako článek bez nadpisu. V rámci psaní textu na Instagramu je hned několik věcí, které mohou vaše příspěvky pozdvihnout na vyšší úroveň. Přinášíme 10 tipů, které vám pomohou na cestě k ideálním popiskům. 1) Využijte první větu na maximum Při prohlížení svého feedu vidí uživatel Instagramu pouhých 125 znaků pod příspěvkem. Při tvorbě textu je tedy

Užívání Chat-GTP v digitálním marketingu

Co je to ChatGPT? „Napiš mi krátký odstavec o tom, co je to ChatGPT a jak funguje!“ ChatGPT je velký jazykový model založený na neuronových sítích, který dokáže generovat lidské-like odpovědi na zadané dotazy a věty. Model je trénován na obrovském množství textových dat a používá se především pro chatování a odpovídání na dotazy zákazníků. ChatGPT funguje tak, že na základě vstupního textu od uživatele (dotazu) generuje odpověď, která se co nejvíce podobá lidskému stylu komunikace.  Tak asi takhle může například probíhat konverzace s poslední verzí ChatGPT. Jestli „jeho“ vysvětlení nebylo dostačující, můžeme na ChatGPT koukat jako na „bota“, který nám odpoví na většinu našich dotazů, a to od dotazu, co koupit za dárek pro babičku, až po komplexní návrhy strategií, klíčových slov a dalších užitečných informací pro internetovou reklamu!

TIKTOK a jeho využití v marketingu

Videa vytvořená na Tik Tok získávají denně 1 miliardu zhlédnutí (Influencermarketinghub, 2018). Uživatelé ji stáhli více než 660 milionů krát pouze v roce 2018 a dalších 188 milionů v prvním čtvrtletí roku 2019 (Statista, 2020). Uživatelé mohou vytvářet a nahrávat video o délce až 15 sekund (nebo lze kombinovat čtyři samostatneá videa pro vytváření 60 sekundových fragmentů), včetně hudby s filtry a efekty pro úpravy nebo ukazovat synchronizaci uživatele s písní (TikTok – Apps on Google Play, 2020). Jak mohou značky používat TikTok pro reklamu? Existují tři hlavních způsoby, jak propagovat značky na Tik Tok: Mohou si vytvořit svůj vlastní kanál a nahrát odpovídající videa prostřednictvím svého kanálu. Mohou pracovat s influencery a distribuovat obsah širšímu publiku. Mohou platit za reklamu na TikTok, i když o tom je ještě příliš brzy mluvit, na TikToku ještě není takový trh jako na YouTube.  Nicmén