Přeskočit na hlavní obsah

Hromadné nakupování

Jistě jsme všichni již slyšeli o pojmu „hromadné nakupování“. Ještě aby ne, když se o tom mluví v poslední době skoro všude. Často lze vidět bannery na podobné servery nejen na sociálních sítích jako je např. Facebook, ale i na serverech pro domácnost, pro ženy, muže, zdraví životní styl a všude, kam „chodí“ opravdu mnoho lidí.

Hromadné nakupování v Česku nemá tak dlouhou historii, Slevomat letos oslavil svoje první narozeniny a ten je první a největší portál hromadného nakupování. Prostřednictvím slevových portálů lze nakoupit cokoliv Vás napadne – od slevy v restauraci na romantickou večeři přes relaxační masáže, poukazy do fitness center, kosmetiku, až po zájezdy například do lázní. Za svou historii Slevomat s největším úspěchem prodal poukaz na neomezený vstup do BBC fitness se slevou 82% (7 864 zájemců), pak šálek kávy a Créme Brullé ve Phénix café se slevou 75% (6 505 kupujících) a dále také necelých 150 Kč za dvě kávy a dva dezerty dle výběru v kavárně Myšák (5 657 kupujících).

Jak již bylo zmíněno, největším portálem je Slevomat, který má 123 000 zákazníků. Druhým je Mykals.cz s 14 817 fanoušků a dále Zapakatel, který má 13 229 příznivců.

I přes to, že existuje okolo 200 portálů, zdálo by se, že už všechny možné nápady jsou vyčerpány a nemá smysl zakládat nový slevový portál. Jenže právě to je omyl. Například, pro fanoušky slev se nově objevila aplikace pro android. A to hned dvě – Slevomat a Slevoid. Aplikace se od sebe liší funkčností a samozřejmě designem. Aplikace pro Slevomat umožňuje přihlášení na účet Slevomatu a také je tady možnost zobrazovat slevy podle měst. Na obrazovce lze vidět nabídku slevy s názvem, počtem zakoupených kupónů, procentuální vyjádření slevy, krátký popis, odpočet a tlačítko pro zakoupení. Po klinutí na popis slevy lze získat více informací o konkrétní slevě. Aplikace je zpracována velmi kvalitně, pro získání všech informací není třeba být přesměrován do webového prohlížeče. Přehled aplikace Slevomat pro Android lze vidět na obrázku.


 Zdroj: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu

Aplikace slevoid, na rozdíl od předchozí aplikace je klasickým agregátorem slev od několika zdrojů. Slevy jsou řazeny po řádcích a u každé slevy je krátký popis, cena, procentuální vyjádření slevy a obrázek. Je zde také možnost slevy filtrovat podle měst, kategorií a poskytovatelů a tyto filtry je možné kombinovat. Zajímavé je, ze po kliknuti na slevy, kdy se zobrazí více informaci, po stisknutí šípky jsou zákazníci přesměrováni na webovou aplikaci slevin.cz. Tato funkce ovšem není velmi vhodná, protože nejde nakoupit slevu přímo z aplikace. Přehled této aplikace lze taktéž vidět na obrázku.


Zdroj: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu

Dále se objevil server s názvem Want it (chci to), kde se dají najít nejen zájezdy a slevy do solária apod., ale zboží, které je kvalitní a běžně je hodně drahé. Jako například kuchyňské spotřebiče, cestovní tašky a všechno, co lze i v běžných obchodech sehnat se slevou, ale mnohdy není čas ani chuť čekat dlouhé fronty a právě pro tyto účely byl založen portál Wantit. Zajímavé na tomto portálu je i to, že je zde možnost prodeje. Svým způsobem je to obdoba e-bay, ale princip je spíše podobný Slevomatu apod.

Spolu s novými portály hromadného nakupování přibývá také serverů, které nabídky slev z různých portálů shromažďují. Novinkou na trhu je například server Alfaslevy.cz, který nabízí přehled slev na většině českých slevových portálů. Provozovatel tvrdí, že tento server se bude lišit designem a přehlednější nabídkou všemožných slev. Kromě toho zde bude i možnost nastavit strážce slev. Pokud zákazník bude mít zájem o určitou slevu, která není v nabídce, může ji zadat do požadavků a jakmile se taková sleva objeví, dostane e-mail s nabídkou. Strážce slev bude možno nastavit pro libovolné množství, bude zde možnost je upravovat a kdykoliv zrušit. Ale nechme zákazníky posoudit funkčnost a přehlednost tohoto webu.

Zajímavé je, že i přes „módu“ na slevové portály, je zde stále mnoho firem, které možnost zviditelnit se přes takový portál nevyužívají. Důvod je jednoduchý – jsou totiž zvyklé na vysoké marže, a proto váhají. A určitým způsobem mají pravdu. Lidé, kteří jsou zvyklí využívat nákupy s velkými slevami, se nemusí vracet do jedné kavárny, pizzerie anebo na masáž do stejného salónu, pokud si najdou výhodnější nabídku na jiném místě.


(Yevheniya Khramkova)

Zdroje:

On-line magazín ženy.cz, poslední aktualizace 16. 06. 201. Dostupný na: http://www.zeny.cz/magazin/finance/hromadne-nakupovani--cesi-na-slevy-slysi-.aspx (aktuálnost dne 12.06.2011)

Volné články on-line, poslední aktualizace 2011. Dostupný na: http://www.volneclanky.cz/?p=23895 (aktuálnost dne 12.06.2011)

On-line magazín pracující mama.cz, poslední aktualizace 26.04.2011. Dostupný na: http://www.pracujicimama.cz/o-pracujici-mame/hromadne-nakupovani.html (aktuálnost dne 12.06.2011)

Web-stránky Michal Feltl, poslední aktualizace březen 2011. Dostupný na: http://www.michalfeltl.cz/hromadne-nakupovani-v-androidu (aktuálnost dne 14.06.2011)
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Získejte zdarma reklamní kampaň v Google AdWords

Studenti VŠE v rámci předmětu Marketing na internetu se letos opět zúčastní celosvětové soutěže Google Online Marketing Challenge. Této soutěže se studenti úspěšně účastní již od roku 2008. O čem je celá tato akce? Studentské týmy připraví  pro zvolenou firmu reklamní kampaň v Google AdWords, tuto kampaň pak následně po dobu tří týdnů optimalizují a v závěru zhodnotí její výsledky. Rozpočet, se kterým pracují, je ve výši 250 USD, tedy asi 4 750 Kč. Pokud máte web, který nejméně 6 měsíců přes Google AdWords nebyl propagován, můžete ho nabídnout studentům pro účely této soutěže a získat tak třítýdenní kampaň v hodnotě 250 USD včetně její přípravy a následné správy zdarma. Web samozřejmě musí vyhovovat obecným podmínkám inzerce v Google AdWords. Své návrhy můžete s kontaktem vkládat do komentářů tohoto článku, popř. je zaslat na adresu stritesv [at] vse.cz Studentské týmy si zpravidla několik webů z poskytnutých návrhů vyberou. Firma se účastí v soutěži k ničemu dalšímu nezavazu

Virál Kofoly byl velmi úspěšný

Vánoční přání, které do e-mailů nosili andělé z Kofoly, se letos o Vánocích stalo hitem. Ještě 14 dnů před Vánoci bylo odesláno kolem půl milionu elektronických pohlednic. Bilance po svátcích? Češi si mezi sebou poslali více než 1,5 milionu vánočních přání z dílny agentury Advertures – statisticky vzato každý šestý obyvatel Česka dostal nebo poslal ze stránek kofola.cz přání, které do e-mailů nosil anděl z Kofoly. Zdroj: www.istrategie.cz

Česká televize otevírá vlastní internetovou videopůjčovnu

Česká televize uvedla na trh novou službu - vlastní internetovou půjčovnu filmů, kde si zákazníci mohou za poplatek (10-50Kč) stáhnout na svůj pevný disk a rovnou přehrát v pohodlí domova filmy a seriály z archívu České televize. Půjčovna tak zpřístupňuje archiv svých pořadů, živé vysílání zpravodajského kanálu nebo dokonce i fotbalové přenosy. Titul si lze zapůjčit pouze na 72 hodin a najednou si je možné pronajmout až 10 vybraných programů. Před využitím této služby si musí zákazníci zřídit u České televize virtuální účet, na který prostřednictvím bankovního převodu nebo využitím placených sms převést finanční prostředky, z kterých jsou následně za poskytnuté služby finanční částky strhávány. Dále je pro stažení a přehrání filmu nebo seriálu nutné mít program Video Download Manager, který je k dispozici pouze pro operační systémy Windows. Potenciál této nové služby je značně omezen především poměrně úzkou nabídkou filmů k zapůjčení a třeba hollywoodské velkofilmy byste v ní těžko hle